Kasutajainfo

Seio Saks

1992-

  • Eesti

Teosed

· Ray Bradbury ·

To the Chicago Abyss

(jutt aastast 1963)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1963; mai
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Chicago kraatri poole»
Ray Bradbury «Kaleidoskoop» 2000

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
5
2
1
0
Keskmine hinne
3.909
Arvustused (11)

Tuumaholokausti järgses manduvas maailmas elab üks vana mees, kes on otsustanud, et tema missiooniks on tuletada inimestele meelde, milline oli elu siis kui tema veel noor oli. Inimestele see eriti ei meeldi, aga vanamees on otsustanud oma elust mitte hoolida, lootes, et tema mälestused panevad ehk inimesed kõike seda tagasi tahtma. Ei pane.
Teksti loeti eesti keeles

Yks Ray lemmikteemadest, millel ta on kirjutanud eiteakuipalju ja millest on ka näit. "Fahrenheit 451". Kellele meeldib see novell ei jää ka kindlasti Fahrenheit`i suhtes yksk6ikseks. Ja vasstupidi. Loomulikult meistriteos nagu Ray`l kenaks kombeks on.
Teksti loeti eesti keeles

Vaevalt et inimesed tahaksid, et neile tuletakse meelde kõike seda, mida nad on kaotanud. Eriti veel siis, kui kaotatud on nii palju. Ja sellisel meenutamisel puudub mõte, sest ainult vähesed inimesed hakkaksid parema tuleviku poole püüdlema. Enamus lihtsalt kuulaks vanamehe heietusi ja vesistaks ja ei liigutaks lillegi.
Teksti loeti eesti keeles

Võluv düstoopiline lugu mäletamise tähtsusest, mis tõesti tegeleb "451° Fahrenheidi" teemadega, ainult et teise nurga alt.
Teksti loeti inglise keeles
x
Erkki Toht
24.09.1974
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

Tegelane J Verne on jõudnud oma rännakutel taevasse. Siin on tal lausa kaks teejuhti — kaptenid Hatteras ja Nemo. Tuntud kirjaniku nime kandev tegelane on seekord asetatud koolipoisi rolli, kes peab sageli kuulama oma teejuhtide targutusi.
Teksti loeti vene keeles

Üle pika aja saavad kokku kaks vana sõpra. Istuvad maha ja meenutavad ühiseid tuttavaid. Kahe mehe mälestused osutuvad erinevateks — ühel mehel oleks justkui mõned kohad ja isegi inimesed mälust välja lõigatud.   
Teksti loeti vene keeles

Võõrplaneetlaste eluga tutvunud tähelendur-teadlane on lõpetanud ekspeditsiooni ja parasjagu Maale naasnud. Pikaajaline eemalolek on tekitanud võõrandumise oma ühiskonnast. Ta valmistub pidama ettekannet, milles tutvustada uuritud ühiskonda ja hoiatada selle pahupoolsete nähtuste eest. Viimasel õhtul enne ettekannet kohtub teadlane ootamatu külalisega ja talle saab selgeks, et tema ettekanne on hiljaks jäänud.
Teksti loeti vene keeles

Jutu tegevus toimub Iirimaal. Peategelasel on mõningaid identiteediprobleeme — klellegi arvates on ta kummitus. Kas siin on tegemist tüüpilise tondilooga või on jutul ulmega lähem seos, jäägu iga lugeja enda otsustada.
Teksti loeti vene keeles