Kasutajainfo

Liu Cixin

23.06.1963-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Liu Cixin ·

Sishen yongsheng

(romaan aastast 2010)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Triloogia kolmas raamat jätkab sealt, kus eelmine osa pooleli jäi: trisolaaridega on saavutatud mõningane rahu ja osaliselt ka sõbralik koostöö. Kuid samas on endiselt põhjust muretsemiseks, sest juba eelmises osas sai selgeks, et universum on pime ja sünge mets, mis on täis varitsevaid kiskjaid. Reaalses elus näib umbkaudu samal arvamusel olevat ka teadlane Stephen Hawkinkgs oma 23.09.2016 artiklis: http://www.independent.co.uk/news/science/stephen-hawking-warns-that-humanity-should-not-respond-to-aliens-in-case-they-kill-us-all-a7326256.html . See artikkel on ilmunud umbes 3 päeva hiljem, kui Cixin Liu „Death’s End” inglisekeelne tõlge :)

Erinevalt eelmistest triloogia osadest vaadeldakse palju pikemat ajavahemikku kui varasemalt. Triloogia teises osas olid sündmused surutud mõnesaja aasta sisse, kuid kolmas osa väänab ajateljest välja maksimumi: võtmetegelased kaovad aastakümneteks külmaunne ja ärkavad üles, kui midagi huvitavat toimub. Kui külmaunest eluea pikendamiseks enam ei piisa, siis ratsutatakse relatiivsusteooria eripärade seljas oma seiklustega kuni universumi lõpuni. Seda enamvähem sõna otseses mõttes. Kahjuks jääb aga sellise kihutamisega „sündmuste horisont” nii kaugele selja taha, et lugeja lõpuks enam ei saagi aru, et kuhu inimkond (või trisolaarid) edasi oma arenguga jõudsid või et kas nad üleüldse universumi-dzhunglis ellu jäid. Mõnes-mõttes meenutab sedasorti ajaga edasi kihutamine Alastair Reynoldsi stiili, kellel samuti oli raamatutes tohutult palju peadpööritavat (ja kauakestvat) edasi kihutamist, kuid samas väga vähe tagasivaateid.

Pisut enam kui eelmises raamatus, leidub käesolevas raamatus rohkem seiklusi planeedist väljaspool. Osa peatükke on parimas stiilis esitatud kosmoseooper. Tehnikahuvilistele jagatakse lahkesti informatsiooni ägedate kosmoselaevade, tulevikurelvade, orbitaallinnade ja aegruumi kohta. Muuhulgas leidub siin raamatus üks parimaid stseene ja elulisi näiteid sellest, et mismoodi näevad välja kolmemõõtmelise ruumi esemed vaadelduna neljamõõtmelisest ruumist.

Muljete kokkuvõte: Üks parimaid asju, mida viimasel ajal lugenud olen. Kui veidi puhanud olen, siis jätkaks selle kirjaniku teoste lugemist.

Teksti loeti inglise keeles

Ei juhtu just tihti et romaanitriloogia kolmas osa on parem kui kaks esimest. Veel harvemini juhtub et kolmas osa on parem kui kaks esimest KOKKU. Ja eriti harva juhtub seda siis kui ma juba kahele esimesele osale olen viie pannud.
Mul ei ole tegelikult midagi öelda.
Ükskõik mida te praegu loete, visake see kus see ja teine ja võtke käsile Death's End. Või kui te sarja kahte esimest osa pole lugenud siis alustage nendest. Garanteerin et te ei kahetse. Või raha tagasi.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: