Kasutajainfo

Pavel Amnuel

20.02.1944-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Pavel Amnuel ·

Doroga k sebe

(lühiromaan aastast 2004)

ajakirjapublikatsioon: «Iskatel» 2004; nr 5
Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
0
0
1
0
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (1)

See romaan pani nõutult kukalt kratsima. Esimesed 2/3 teosest on stiilipuhas kriminull ilma vähimagi ulmevarjundita, see aga mis asja kokku võtab, kisub rohkem esoteerika poole. Tunnistan ausalt, viimasest ei saanud mitte muhvigi aru. Ilmselt tuleb selleks lugeda ka seda romaani, mille ümber kogu süžee keerleb.

Tunnustatud kirjanikult pannakse pihta portfell toimetusse viidava uue romaani käsikirjaga. Arvuti, milles asub tekstifail, jookseb kahtlastel asjaoludel kapitaalselt kokku ning mees on püstihädas -- tärmin käes, aga käsikirja polegi! Samas helistab keegi tema salastatul numbril ning pakub võimalust portfelli tagasi osta. Viimases hädas mees ka nõustub. Tehing õnnestub, ent -- nagu ootamatult trükimineva teose korrektuuripoognaist ilmneb -- on käsikiri tervenisti ära vahetatud, ainult kirjaniku nimi on alles jäetud. Uus tekst on geniaalne bestseller -- ent keegi süüdistab kirjanikku oma elutöö varguses ja sooritab enesetapu. Olukorrast veidi häiritud kirjanik hakkab asja uurima ning avastab, et ta nagu oleks tõepoolest käinud selle tundmatu tõelise autori juures, kuigi ise ta seda ei mäleta. Edasist müstifikatsiooni ei oskagi õieti sõnadesse panna -- see multidimensionaalne liitteadvus-maailm meenutab pigem deliiriumis sonimist, kui seostatud teksti. Planetaarne teadvus a la Gaia on sinatse väljamõeldise kõrval köömes.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2022
detsember 2021
november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021

Autorite sildid: