Kasutajainfo

Vassili Mahhanenko

20.04.1981-

Teosed

· Vassili Mahhanenko ·

Poisk Sozdatelja

(romaan aastast 2016)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

Sellega siin ma kaotasin lõplikult lootuse, et šamaan Mahhani seiklused millalgi normaalse lõpu võiksid saada.

Tõsi, üks juba sarja esimest köitest alanud läbiv süžeeliin saab otsa -- ja seda ragnarökisuuruse suure pauguga, mis toob endaga kaasa olulised kaod mõjuvõimsate tegelaste seas. Samas läheb see kõik lõpuks rämedalt vastuollu sarja eelmise kuues raamatus räägituga. Pealegi tekitab autor möödaminnes veel pool tosinat olulist hargnemist juurde, milledest igaüks lausa karjub selgituse (loe: eraldi raamatu) järele. Barliona või Put Šamana -- Mahhanenko näikse ka sarja nime olema ära muutnud nagu tal kirjutamisprotsessis romaanipealkirjadegagi tihti juhtub -- sarja kaheksas osa hõigati ka juba välja, õnneks või õnnetuseks uute, päris algtasemelt alustavate tegelasega (mis tähendab ilmselt veel n köidet, kus n>1). Ühes olen ma kindel -- arvestades šamaanifännide hulka vene fändomis, pöördub Mahhanenko oma lemmiktegelase juurde kunagi veel tagasi. Võimalusi selleks ei pea otsimagi -- šamaani lossi saladus tõotab pingutamata ja lahedasti veel vähemalt kolme köidet.

Tegu juba seitsmenda raamatuga šamaan Mahhani seiklustest pseudokeskaegse settinguga Barliona-nimelises arvutimängus ja paraku on see neist kõige viletsam. Asi nagu ei moodusta üht tervikut -- on üks eraldiseisev madin, ja teine eraldiseisev madin, ja kolmas eraldiseisev madin... Peategelane vähkreb nagu Jack Bauer seriaalis 24 aina uute ja tohutu kiirusega selga vajuvate probleemide all, millest ta muide alati väljub põhimõttega "Mis tähendab, et ei ole võimalik? Olen ma šamaan või ei!" Tundub, et autor on oma tegelase niivõrd vingeks tuuninud, et ei oska talle enam rakendust leida. Pealegi on autoril endal ka segamini läinud, mis tasemel ta tegelase omadused peaks olema. Algul on üks number, vahepeal väiksem, siis jälle suurem tagasi. Esimestel lehekülgedel antud ülesannete loetelu muutub lõpuks täiesti kasutuks, kõik tegevused jäävadki lõpuks poolikult lahendatuks, eriti jääb häirima ragnaröki tagajärgede/epiloogi puudumine. Olgu, seda selgitatakse ilmselt järgmises raamatus nagunii pikalt, puust ja punaselt.

Lühidalt kokku võttes: kellele meeldib lobe jutt ja killupildumine, läheb ka see peale. Hindest mõned pügalad läksid kaotsi seepärast, et tekst on pisut läbimõtlemata ja oleks oodanud konkreetsemat lõppu.

Ah jaa, kui keegi märkab kusagil netiavarustes pealkirja "Put šamana 7: Voina klanov", siis see on seesama, lihtsalt kirjutamisprotsessi käigus nimetus muutus.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020

Autorite sildid: