Kasutajainfo

Mark Lawrence

Teosed

· Mark Lawrence ·

King of Thorns

(romaan aastast 2012)

Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Prints Jorgi lugu jätkub, aga nüüd ei ole ta enam prints, vaid väikse mägiriigi kuningas. Raamat katab neli aastat Jorgi elust Renari kuningana ja selle aja jooksul jõuab ta mõistagi päris paljudest seiklustest osa võtta.

Tähtsaimaks süžeeliiniks on Jorgi paratamatu kokkupõrge Arrow printsi Orriniga, keda nähakse peamise pretendendina keisri troonile, kes võiks ühendada kõik need kümned ja kümned vaenutsevad väikeriigid, mis killustunud ja lagunenud impeeriumi aladel paiknevad. Jorgil on muidugi teised plaanid, mis suunavad teda potentsiaalseid liitlasi otsima, et Arrow survele vastu panna. Seejuures tuleb tal märkimisväärses koguses teha tegemist maagia, nõidade ja võluritega, eriti pinevaks kujuneb heitlus maag Sageous`iga, kes püüab pidevalt Jorgi ja teisi oma tahtele allutada, et neid maailma mängulaual etturitena liigutada.

Lugu on väga tempokalt ja hästi kirjutatud. Ainsad olukorrad, mis olid minu jaoks stiililt mõneti kentsakad, olid need, kus Jorg nõiakunsti abiga napilt surmasuust pääses. Seetõttu näisid mõned lahendused osaliselt deus ex machina`likud, kuid teisalt lugemisrõõmu need ei vähendanud. Kuigi ta on paras tükk lugemist, ei taha raamatut käest panna enne, kui viimane lehekülg vastu vaatab. Puhas nauding! Sestap saab ka triloogia teine raamat kõrgeima hinde.

Teksti loeti inglise keeles

Jätkab sealt kus eelmine pooleli jäi. Põhimõtteliselt samamoodi, samad head ja vead.( Osa erijooni, mis mind jutumaailmas häirib ja millest eelmise raamatu juures kirjutasin tulevad alles siin välja, palun selle segaduse pärast vabandust).

Tugevuseks on jätkuvalt seesama moraali(-tuse) küsimus ja valikute põhjendamine. Suht süüdimatu lapssõduri maailmavaade on asendunud kaalukama ja teadvustatumalt millegi parema poole püüdleva nooruki omaga. Aga libastutakse ikka ja jälle. Nii oma ambitsiooni kui elu paratamatuse tõttu.

Peategelast iseloomustab siingi ositi teatav vaimne poolikus. Kui eelnevas raamatus oli tegu maagilise mõjuga, mis tema tegusid suunas, siis siin puudub tal suure osa sündmustiku vältel mälu. Samas see defektsus ei õigusta tema valikuid ega vabasta teda süüst, isegi osaliselt mitte.

Muutub jutustamistehnika: nüüd ja varem toimunud sündmuste kaksikajaplaanile lisandub teise (naispea?-)tegelase vaatepunkt, mis avaldub tema päevikukatkete kaudu. Iseenesest mulle jutustamistehnika muutus raamatusarja sees ei meeldi ja antud juhul - juhuslikult leitud lehed päevikust, mis sobivad jutu lünkadesse natuke liiga hästi – lisandub väga ka selge konstrueerituse maik. Minu meelest see struktuur ei tohiks olla nii läbinähtav. Aga ei saa salata, et see teine vaatepunkti annab ka midagi juurde: ihaldatu muutub objektist subjektiks (või kuidas need naisküsimusest huvitatud asjapulgad ütlevadki). Päristegelase mõõtu küll välja ei anna, aga peaaegu.

Nii et, hea raamat ikkagi. Isegi miinust ei taha seekord panna.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2021
oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021

Autorite sildid: