Kasutajainfo

Mart Sander

10.08.1967-

  • Eesti

Teosed

· Mart Sander ·

Animal Life

(lühiromaan aastast 2005)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Arvatavasti käib II Maailmasõda ja arvatavasti toimub tegevus kuskil Kesk-Euroopa maakohas. Kolkasse saabub sõjaväelane, ohvitser, eesmärgiks valmistada ette taganevate vägede saabumist mäeveerul asuvasse poollagunenud lossi. Lossi peremeest, krahvi, väidavad kohalikud ja mõnikümmend aastat mitte näinud olevat, ent teemast ei taheta eriti üldse rääkida. Autoga sihtkohale lähenev leitnant peab ootamatu peatuse tegema, sest keset teed lebab tapetud lammas, keha alles soe, kõri läbi lõigatud. Lammast uuriv mees jätab autoukse lahti ja uuesti sisse istudes tekib tal seletamatu hirm, et keegi võib olla sõidukisse roninud, ent tagaistet ta uurida ei julge. Peeglist vaadates tundub, et kellegi silmad teda tagant siiski jälgivad...

Sündmustik areneb põnevalt ja pakub peamurdmist. Parajalt on ruumi kulutatud olukordade psühholoogilisele aspektile, eriti kõrts-võõrastemajas kohalike ja võõraste vahel särisevast pingest. Sanderil on hea fantaasia, ehki midagi üli-originaalset see lugu ka ei sisalda. Tundub, et mõjutusi on Draculast, libahundi-teemast ja paljust muust. Kui midagi negatiivset esile tuua, siis ehk ühe tegelase pikk monoloog jutustuse lõpus, kus ta üksikasjalikult ära seletab, milles lossi ja selle kurja peremehe müsteerium seisneb. Neli pluss.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2021
juuni 2021
mai 2021
aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021

Autorite sildid: