Kasutajainfo

Vladimir Grigorjev

1935-

Teosed

· P. Schuyler Miller ·

Old Man Mulligan

(jutt aastast 1940)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science-Fiction» 1940; detsember
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (4)

Jutt räägib sellest, kuidas salk Veenusel elavaid linnakodanikke pahade poolt üksikule laiukesele jäetakse (surema muidugi). Õnneks on üks neist sihuke ahvi moodi teoinimene, kes abitud linlased hädase välja aitab. Lõpuks püütakse kinni ka paar kurjategijat ja selgub, et see asjalik tegelane on pärit ürgajast - sellest siis madala laubaga välimus ja oskus looduses toime tulla. Igavavõitu jutt, seetõttu saab kolme.
Teksti loeti inglise keeles

Hei, kas see oli lugu sellest alkohoolikust neandertaallasest, kes pideva vine all Veenusel ringi kakerdas, laulda jorises ja kino tegi? Mis sellel jutul viga oli? Igati vahva tegelaskuju. See millisel meetodil ta neid pahalasi jutu lõpus sealt blindaazist välja suitsetas oli kah igati lõbus. Ja ega see röövitud näitsik kah papist ei olnud. Sada aastat tagasi loetud aga siiamaani asjast helged m''lestused. Viite ehk ei saa aga neljavääriline on see lugu raudpolt.
Teksti loeti vene keeles

Mina paneks sellele jutule rahuga "5" ära. selline mõnus seiklus, kus pidevalt vines neandertaallane Mulligan karja memmepoegi mööda Veenuse meresid ja mägesid veab, et üks röövitud tibi päästa. Hea jutt!
Teksti loeti inglise keeles
x
Olev Toom
14.06.1955
Kasutaja rollid edit_authors
Viimased 25 arvustused:

Autoriks märkisin koostaja. Ning Jeremei Parnov on kogumikule kirjutanud järelsõna pealkirjaga "Antieessõna proov" ("Opõt antipredislovija")..
Sisaldab mitmesuguse tasemega lugusid.
 
Teksti loeti vene keeles

"Neli ja pool" läheb "viieks" selle koha eest: "Aga see pole veel kõik. Teate, ma räägin ka tähtedega".
Muidu, jah, Simak oma tavalises mõnususes.
 
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Normaalsest ühe palli võrra kõrgema hinde annan selle eest, et momeelest on tegu veel ühe (vist ebateadliku) suleprooviga "2001" teemadel.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

No nii hull ka ei ole, kui eelarvustaja kirjutas. Täitsa omamoodi lähenemine erinevate aegade kontaktile. "Tahtsime paremat..."
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Andersoni keskaja- või keskajaimitatsioonijutud on ikka mõnusad. Pealegi on siin tegu realismiga, erinevalt näiteks Mark Twainist.
 
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

No sihuke moraliseeriv jutt, nagu Sturgeonil ikka juhtub..., kuid Costellost kehvem. Pealegi võinuks 51. aastal teada, et vask ei kuulu nende elementide  hulka, mis meile tuumaenergiat annavad.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

 Kõigepealt palun Baasi moderaatoritel parandada viga: Clarke'i sulest pole siin esindatud mitte keskpärane "Encounter at Dawn",  vaid suurepärane "History Lesson", mille venekeelse tõlke pealkiri on kogumikulegi (täie õigusega) nime andnud.

Ja siis annan oma viis palli. Kuuekümne viiendal aastal Venemaal selline kogumik... kus olid tsensorite silmad? Tõsi, eessõna kirjutamisega on koostajad tõsist vaeva näinud, see on nii poliitkorrektne (kui tänapäeva terminoloogiat kasutada), et väärib omaette lugemist. Säärast masohhistlikku.

Teksti loeti vene keeles

Eh... mõnikord on hea, kui autoril fantaasiat kõrvust & mujalt välja pritsib, nii et ühte juttu hästi ära ei taha mahtuda.
Seekord ei olnud.
Teksti loeti inglise keeles

Kasulik lugu, aitab inimestele selgitada, misjaoks ajalugu vaja läheb. Rääkimata sellest, et kuitahes kõva puritaanlane ei suuda amoraalsetele ahvatlustele kuigi kaua vastu panna.
Neli ja pool palli, aga ümardame üles. Woodi sulamist teelusika eest.
 
Teksti loeti inglise keeles

Hea lugu; nagu eelkirjutajad juba öelnud, on tehnomula isegi tänapäeva lugeja jaoks  usutavalt üles ehitatud. Suur ideaalide konflikt ka veel... See "neli" on kõva plussiga.
 
Teksti loeti mitmes erinevas keeles

Mina tõstaksin esile maltusiaanlikku külge. Kui N aasta jooksul on maakerast nii palju ära kulutatud, et selle läbimõõt on pool esialgsest, mitmeks aastaks siis toormaterjali veel järel on?
;)
 
Teksti loeti inglise keeles