Kasutajainfo

Peeter Helme

6.09.1978-

  • Eesti

Teosed

· Peeter Helme ·

Peatus Kuiveres

(jutt aastast 2013)

eesti keeles: antoloogia «Öö: 18 tumedat lugu eesti autoritelt» 2013

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Tegevuse aeg on millalgi Tsaari-Vene perioodil. Sügisöö. Tartu ja Tallinna vahel sõitval postitõllal murdub ratas. Tõllas sõitnud kolmel mehel - loodusteaduste üliõpilasel Karl Ernst von Behril, vahtmeistril ja doktor Magnusel - on võimalus ööbida Kuivere kõrtsis, mille ees õnnetus juhtus. Ent von Behr teeb kaaslalstele ettepaneku minna versta jagu läbi metsa tema onu mõisa, kus ta pole mitu aastat käinud. Tee peal tuleb jutuks onupoja traagiline surm seal samas metsateel salapärastel asjaoludel. Mõisas selgub, et on just nimelt onupoja surma kolmas aastapäev - onu ja üks tema sõber istuvad masendunult ja meenutavad juhtunut. Onupoeg Philip oli tol saatuslikul õhtul tulnud hobusega kusagilt ja mõisa juures tulid taevast mingid kummalised tuled. Tuledest moodustus tagurpidi püramiid, mille juures onupoeg otsekui nõiutult seisma jäi. Siis astus tulepüramiidi, käis käraks ja noormehest jäid järele vaid tuhk ning mõned sulanud nööbid.

Et nii lihtne kogu lugu ei saa olla ja kuna on sündmuse aastapäev, siis on oodata veel millegi juhtumist. Karl Ernst von Behr kogebki tol ööl midagi üleloomulikku, ehkki see midagi ei olnud midagi nii vapustavat või uut, mida loo varasematest sündmustest poleks juba teadnud. Ja mida see kõik ikkagi tähendas? Tulnukad? Miks just seal ja mis eesmärgil? Mida see kiirgav püramiid seal ikkagi tegi? Oleks võinud pakkuda kas või mingit ebamäärast lahendust või rohkem vihjeid.

Hinnata raske - kolm või neli? Neli miinus. Jutt on ilmunud antoloogias "Öö. 18 tumedat lugu eesti autoritelt" (Kogu Lugu, 2013).

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020

Autorite sildid: