Kasutajainfo

(:)kivisildnik

3.01.1964-

  • Eesti

Teosed

· (:)kivisildnik ·

Olovernes

(näidend aastast 2015)

Hinne
Hindajaid
0
0
0
1
0
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (1)

Absurdihõngulise näidendi tegevus toimub "lähitulevikus". Kas see tulevik paikneb aga reaalsel aja- ja ruumijoonel - pigem mitte. Liiga ebausutav on kõik, et hakata siin üldse õiendamagi. Keskne teema on feminism-šovinism, aga kõik on nii mitme vindi võrra üle keeratud, et ma ei oska isegi näppu peale panna ja väita, et vat see on nüüd selle loo sõnum.

Sündmus ise on kohtuistung ja aeg natuke enne seda. Viis kohtunikku on Nobel, Tšikatilo, Caligula, Dracula ja Kain. Need ei ole ajaloolised figuurid ega kirjanduslikud tegelased, vaid lihtsalt sellised nimed. Näidendi lõpus lavale ilmuv Neitsi Maarja on ilmselt "päris". Erinevate naistüüpide parukaid ja muid aksessuuaare kandvad kohtunikud, nagu hiljem selgub, on kasknud end vabatahtlikult kohitseda - see näib tolles ajas nagu norm olevat. Kohtualune on vanem mees, Olovernes, kelle süüks on oma naise tapmine. Raskendavaks asjaoluks on tema väidetav kalduvus feminismi. Feminismi keskne avaldumisvorm näib olevat Olovernes kalduvus abielulistele suhetele - mees on olnud koguni kümmekonnas abielus.

Kohtunikud ärplevad üksteise kallal, laiavad kohtualuse kulul, jaburdavad ja lärmavad. Kohtualune räägib neile oma naistest ja soovib viimase soovina saada oma tsiklit, et see enne surma korda teha. Tõeline äss on aga hoopis tibi, kes tsikli kohale toob ja kelle ees meessoost kohtunikud lömitavad.

Mõttetu tekst, millest keegi kindlasti leiab tähendusrikkust ja sügavust.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021

Autorite sildid: