Kasutajainfo

(:)kivisildnik

3.01.1964-

  • Eesti

Teosed

· (:)kivisildnik ·

Kõik vihkavad arvosid

(jutt aastast 2012)

ajakirjapublikatsioon: «Reaktor» nr 11 (august 2012)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: antoloogia «Tuumahiid» 2013

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
0
2
7
Keskmine hinne
2.167
Arvustused (12)

Mu jaoks täiesti arusaamatu sõnamulin, mille ainus eesmärk näis olevat groteskses vormis ärapanek nii kristlusele, kui Arvo Pärdile. Korra mainiti veel ka Valtonit, Kukumäge ja ehk kedagi veel, kes omab eesnime Arvo. Mis selle loo mõte oli jäi mulle täiesti adumatuks. Ei olnud huvitav, ei olnud naljakas, ei olnud andekas. Oli hoopis masendavalt nüri. Hinne: "üks", sest madalamat hinnet ei saa panna. Hoiatus: vältige seda kaheleheküljelist laastu, see pole väärt isegi nende ühe või kahe minuti ohverdamist oma elust, mis selle läbilugemiseks kulub.
Teksti loeti eesti keeles

Eee... Mida iganes :)

Kui ma loen loo lõpust, et see üllitis on sündinud estconi jutukirjutustoas suvel 2012, siis natuke nagu koidab ka, miks tulemus sai selline, et mina ka mõhkugi ei taipa. Üldiselt peab ikka eriti geniaalselt sähvatama, kui mõnekümne minutiga suvalisel teemal tekkiks selline sisukas ulmejutt.

Ulmega on sellel lool niipalju siiski vist pistmist, et kasutatakse mõningaid ulmelise moega sõnu: robot, kübertreener, polüemotsionaalne vibraator, pneumaatiline pealelööja metallurgiakombinaadis. Aga mida sellega öelda tahetakse? Minu meelest suvaliste sõnade ja lausete rittasättimine ei anna tulemuseks juttu, rääkimata ulmejutust.

Siinkohal vist on paslik lõpetada, muidu tuleb mu kommentaar veel pikem oma sihtmärgist.

Teksti loeti eesti keeles

Miks autor soovib sellist asja avaldada, ma võin aru saada - enesekaif pole meist kellelegi võõras ja kui sellele lisandub madal enesekriitika, siis vajutadki "send" nupule ja saadad toimetuse poole teele. Aga miks peaks keegi sellise asja avaldama, jääb mõistatuseks. Pole siin ulmet, pole kirjandust, lihtsalt piinlik ja naeruväärne seosetu sõnaderida. Tekib kahtlus, kas on koostajad autori tuttavad, kardavad teda - võib-olla teadvustamatult -, teevad rumalat nalja või ei tea mis. "Arvosid" ei sobiks raamatus avaldada ka siis, kui selle alapealkiri oleks "Ulmeajakirja Reaktor halvimad lood aastail 2011-2012". Lugu ei ole ju.
Teksti loeti inglise keeles

Segane karjatus, mille juures on kaasakiskuvaks selle intensiivne emotsioon.
Kuna minu mulje on, et lugu räägib sellest, kuidas kunagised inimesed hävitatakse (seestpoolt alates) kõrgkultuuri jälestavate robotite poolt - milline mulje muidugi ei pruugi olla õige! - ja et selline klassivõitluslik moraalivärk mulle üldse peale ei lähe, põnev ei olnud, targaks ei saanud ja südamesse ka miski ei tunginud, siis hindan mitterahuldavaga.
Ühte ei pane seepärast, et lugu on ootamatu, teistsugune ja tekitab pigem hämmingut kui vastikust.
Teksti loeti eesti keeles

Oh issand, mihuke jama... Selle avaldadasaamiseks peab ise ikka päris ehtne päriskirjanik olema...
Teksti loeti eesti keeles

Minajutustaja sisekõne, kus ta räägib oma kannatustest palvetunnis. Palvetunniks, nagu hiljem selgub, osutub Estconi loovkirjutamise töötuba.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021

Autorite sildid: