Kasutajainfo

Cordwainer Smith

15.07.1913-6.08.1966

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Cordwainer Smith ·

On the Storm Planet

(lühiromaan aastast 1965)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Magazine» 1965; veebruar
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Paul Linebarger oli polüglott, politoloog ja sõjaline nõuandja Kagu-Aasias. Ta kirjutas esimeste seas "ajuloputusest" kaasaja sõjakunstis ("Psychological Warfare", 1948). Ta intensiivseid ja kirjanduslikult kõrgetasemelisi ulmejutte avaldati alates 1950 varjunime Cordwainer Smith all. Lugejad ja kolleegid said alles pärast kirjaniku surma teada, kes peitus pseudonüümi CS taga. Iga ta lugu ole oodatud. Näiteks meenutab Ellison, et varjunime Cordwainer Bird kasutas ta imetlusest CS vastu. Esimene minu poolt loetud CS-i raamat oli soomekeelne kogumik "Planeetta nimeltä Shajol" (85), mis võitis esimesena aasta parima soomekeelse ulmeraamatu konkursi ("Tähtivaeltaja" auhind). Lood olid head, aga mitte erakordsed.
See lühiromaan on hoopis teist masti. Mõned märksõnad esinevatest teemadest: alainimesed (=underpeople), kes aretati mingitest loomadest raku tasemelt (antud loo peakangelanna tuvist); lapselaadsed robotid; unustajad (=forgetties), kelle mälu on karistuseks osaliselt kustutatud; personaalsuse kopeerimine; planoformimine; kolmas kosmos (=Space Three); Vana Tugev Religioon Ristilöödud Jumalast jne. Sisust. Ühe planeedi valitseja saadab juhusliku ränduri, Casher O`Neilli, tapma ühte tütarlast. Tegemist polevat roimaga, sest tüdruk on alainimene, loom. Ta on juba kaheksakümmend aastat saatnud mõrvareid seda tüdrukut tapma. Keegi ei ole naasnud. Lugu räägibki Casheri üritusest. Romaanile hindeks 5+. Hangin kindlasti kogumikke, kus Casher O`Neill peategelaseks.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020

Autorite sildid: