Kasutajainfo

David Weber

24.10.1952–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· David Weber ·

A Beautiful Friendship

(lühiromaan aastast 1998)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (2)

Ei mäletagi nyyd enam täpselt millises, aga yhes sarja eelmistest osadest mainiti, et esimene inimene kes planeedil Sphinx puukassidega sõprust tegi oli Honor Harringtoni kauge esivanem. See siin ongi see lugu.

Paksu metsa sees, kymnete kilomeetrite kaugusel lähimast asundusest elab Stephanie Harrington koos oma vanematega. Kuivõrd metsas elutseb ohtrasti heksapuumasid ja muid ohtlikku faunat, siis yksinda luusima tydrukut eriti ei lasta. Asjaolu, mis Stephanile loomulikult sugugi ei meeldi.

Samal ajal levivad yle planeedi kuuldused kummalistest sellerivargustest. Pimeduse või halva ilma katte all tungivad mingid nurjatud tegelased kasvuhoonetesse sisse, kitkuvad sealt paar-kolm sellerivart ja kaovad jäljetult. Katsed varastele jälile saada on seni lõppenud edutult. Vanemate mahitusel asub ka Harringtonide võsuke saladust lähemalt uurima. Paigaldab kasvuhoone ventilatsiooniava ette kavala ultraviolettkiirgusel töötava detektori ja jääb ootama sobivalt tormist ööd.

Samal ajal luusib maja lähedal metsas puukasside klanni luuraja nimega Ronib Nobedalt. Piilub kasvuhoone poole ja nuusutab.. mmmm! Kuuldused kahejalgsete tulnukate poolt kultiveeritavast imepäraste omadustega taimest paneb vapral luurajal suisa käpad värisema. Ka tema ootab röövretkeks sobivat ilma.

Yhel pimedal tormisel ööl juhtubki, et Stephanie paigaldatud detektor annab häiret ja tydruk hiilib videokaamera käes kasvuhoone juurde asja lähemalt uurima. Mõne minuti pärast pistab ventilatsiooniavast pea välja karvane, suurt kassi meenutav tegelane, sellerikott yle õla. Tydruk ja puukass jäävad yksteisele suurte silmadega otsa vaatama.

Selline hästi armas ja vaffa noortekas.

Teksti loeti inglise keeles

Eelarvustajale pole palju lisada... ehk seda, et natuke meenus Vernor Vinge'i "Leek sügaviku kohal" (varateismeline tüdruk peategelasena ja Maa kiskjaid meenutavad telepaatilised mõistuslikud loomad). Toodud aspektidega sarnasused küll ka piirduvad - ja erinevalt Vinge'i huntidest polnud Weberi puukassidel kollektiivset teadvust, vaid lihtsalt telepaatilised võimed. 
Muus osas jääb üle vaid nõustuda: armas ja vahva noortekas (alates pealkirjast!). Ühtlasi esimene tekst sellelt autorilt, mida lugenud olen, nii et mingeid täiendavaid seoseid need puukassid minu peas ei tekitanud. Pole küll ise vanuse poolest päris selle lühiromaani sihtgrupis, aga madalama hinde kui maksimumiga ka nii toredat lugu hinnata ei tahaks. 
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: