Kasutajainfo

Rob Reid

2.10.1966-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Rob Reid ·

Year Zero

(romaan aastast 2012)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Üsna hea näide sellest, mis saab, kui kirjaoskaja inimene, kes tunneb väga hästi mingit valdkonda, leiab just ulmevormi olevat sobivaima selles valdkonnas aset leidvate jamade torkimiseks. Ehk siis, autor pole žanriulmes kasutatavate nippidega kõige paremini kursis ja mõned naljad kukuvad kistult välja, kuid seda enam on tunda missioonitunnet.

Lugu siis sellest, kuidas inimkond kuulub arenemata rasside hulka, keda targemad veel enda hulka võtta ei taha, aga inimeste muusika on neile tuhandetele targematele rassidele jätnud väga, VÄGA hea mulje. Maa avastamine sai neile lausa uue ajaarvamise alguseks, sellest siis pealkiri. Üsna pea on kõik tsiviliseeritud olendid kopeerinud oma tillukesse pleierisse kõik kaks ja pool miljardit maalaste paremat muusikapala ja kuulavad neid jõudehetkedel. mõned tsivilisatsioonid surevad selle käigus välja - kes eufooriast, kes kadedusest. No nii, aga need kõrgeltarenenud on pähe võtnud, et primitiivsete olenditega tuleb käituda nõnda, nagu näevad ette nende primitiivide seadused. Ja teatavasti väänas muusika- ja filmitööstuse äraostetud kohus ühele koduperenaisele ühe laulu loata kopeerimise eest trahviks sadaviiskümmend tuhat dollarit. Lihtne korrutustehe - rasside arv, nende liikmete arv, laulude arv - näitab, et kogu universumis leiduvatest väärtustest ei piisa Maale trahvide maksmiseks. Nagu iseenesest tuleb pähe mõte, et lihtsam oleks Maa õhku lasta ja see siis tagantjärele primitiivide endi süüks ajada.

Et siis mõnedele puudustele vaatamata päris naljakas lugemine. Üllatav, ent hea leid oli lõppu peategelaste playlistide lisamine, mõnda neist lugudest pole ma seniajani üles leidnud.

Tuli veel meelde, et Eestit mainitakse selles raamatus ka. Tervelt kaks korda.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: