Kasutajainfo

Jack Campbell

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Campbell ·

Dauntless

(romaan aastast 2006)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Raamatu (ja kogu The Lost Fleet sarja) on John G. Hemry kirjutatud Jack Campbelli pseudonüümi all. Tegu on militaarulmega.

Inimesed sõdivad juba üle 100 aasta omavahel: Allianss versus Sündikaat. Miks sõditakse, seda ei tea vähemalt Alliansis keegi. Ja võit ei kipu kummalegi poolele kalduma.
Kohe sõja algul lasti tükkideks Alliansi poolel võidelnud kapten John Geary laev ja kapten ise jäi sajandiks päästepaadis külmutatuna kosmosesse triivima. Kuni üks Alliansi laevastik Sündikaadi territooriumile lõksu meelitatakse, nad seal kõvasti peksa saavad, madina käigus juhuslikult kapteni päästepaadi leiavad ja mees üles äratatakse. Selgub, et kaptenist on möödunud saja aastaga Alliansis suur kangelane - John „Black Jack” Geary – tehtud. Peagi on mees sunnitud hättasattunud laevastiku etteotsa asuma ja siis vaatavad kõik tema kui messiase poole, kellelt laevastiku päästmiseks imet oodatakse.

Kuidas Geary ka ei püüa selgitada, et ta pole mingi kangelane ega imetegija, vaid tavaline inimene, kes pealegi kohe oma esimeses lahingus laeva kaotas, on see muidugi lootusetu ettevõtmine, seda ei kuula keegi. Ei jäägi kapten Gearyl muud üle, kui üritada räsitud laevastik Sündikaadi tagalast mingil viisil omade juurde tagasi juhtima.

Kirjutatud on raamat ladusalt, on kergesti loetav. Palju tähelepanu on raamatus pööratud sellele, kuidas Geary üritab enda isikukultust ümber lükata, aga see, mis saja aastaga on pähe taotud, ei kipu muidugi taanduma. Ja ehk on juhi kangelasoreool just see, mis annab üsna lootusetus olukorras laevastikule jõudu tegutseda? Ja võimaldab Gearyl diletantidest koosnev laevastik (hea väljaõppega sõjaväelased on ammu surma saanud, uute koolitamiseks pole eriti aega) peata lambakarjast lahingüksuseks muuta?

Militaarulme kohta on raamatu tempo üsna mõõdukas ja päris pingelisi ning teravaid olukordi on vaid paar. Ehk tuleb tegevuse küllaltki rahulik kulgemine ka sellest, et sarjal on kokku lausa 6 osa ja see siin on rohkem sissejuhatus põhisündmustele? Hoovõtt? Ei tea. Igatahes soovi kohe järgmine osa juurde asuda ei tekkinud ja kui loo tempo või pinge järgmistes osades ei kasva, siis oleks nii pika sarja läbilugemine küll üsna tüütu ettevõtmine. Ei olnud halb raamat, aga võinuks enamat olla. Hindeks nõrgapoolne neli.

Teksti loeti vene keeles

Kui muidu on militaarulmes valdavalt keskendutud ikka jalaväerühma rasketele võitlustele, siis seekord meeldiva erandina on peategelaseks kosmosearmaada juht, kes tõepoolest tegeleb ainult planeerimise ja lahingute üldjuhtimisega, ilma ise kordagi kellelegi kättpidi kallale minemata. Väga mõnus ja huvitavad kosmoselahingute kirjeldused.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: