Kasutajainfo

Jack Campbell

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack Campbell ·

Dauntless

(romaan aastast 2006)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Raamatu (ja kogu The Lost Fleet sarja) on John G. Hemry kirjutatud Jack Campbelli pseudonüümi all. Tegu on militaarulmega.

Inimesed sõdivad juba üle 100 aasta omavahel: Allianss versus Sündikaat. Miks sõditakse, seda ei tea vähemalt Alliansis keegi. Ja võit ei kipu kummalegi poolele kalduma.
Kohe sõja algul lasti tükkideks Alliansi poolel võidelnud kapten John Geary laev ja kapten ise jäi sajandiks päästepaadis külmutatuna kosmosesse triivima. Kuni üks Alliansi laevastik Sündikaadi territooriumile lõksu meelitatakse, nad seal kõvasti peksa saavad, madina käigus juhuslikult kapteni päästepaadi leiavad ja mees üles äratatakse. Selgub, et kaptenist on möödunud saja aastaga Alliansis suur kangelane - John „Black Jack” Geary – tehtud. Peagi on mees sunnitud hättasattunud laevastiku etteotsa asuma ja siis vaatavad kõik tema kui messiase poole, kellelt laevastiku päästmiseks imet oodatakse.

Kuidas Geary ka ei püüa selgitada, et ta pole mingi kangelane ega imetegija, vaid tavaline inimene, kes pealegi kohe oma esimeses lahingus laeva kaotas, on see muidugi lootusetu ettevõtmine, seda ei kuula keegi. Ei jäägi kapten Gearyl muud üle, kui üritada räsitud laevastik Sündikaadi tagalast mingil viisil omade juurde tagasi juhtima.

Kirjutatud on raamat ladusalt, on kergesti loetav. Palju tähelepanu on raamatus pööratud sellele, kuidas Geary üritab enda isikukultust ümber lükata, aga see, mis saja aastaga on pähe taotud, ei kipu muidugi taanduma. Ja ehk on juhi kangelasoreool just see, mis annab üsna lootusetus olukorras laevastikule jõudu tegutseda? Ja võimaldab Gearyl diletantidest koosnev laevastik (hea väljaõppega sõjaväelased on ammu surma saanud, uute koolitamiseks pole eriti aega) peata lambakarjast lahingüksuseks muuta?

Militaarulme kohta on raamatu tempo üsna mõõdukas ja päris pingelisi ning teravaid olukordi on vaid paar. Ehk tuleb tegevuse küllaltki rahulik kulgemine ka sellest, et sarjal on kokku lausa 6 osa ja see siin on rohkem sissejuhatus põhisündmustele? Hoovõtt? Ei tea. Igatahes soovi kohe järgmine osa juurde asuda ei tekkinud ja kui loo tempo või pinge järgmistes osades ei kasva, siis oleks nii pika sarja läbilugemine küll üsna tüütu ettevõtmine. Ei olnud halb raamat, aga võinuks enamat olla. Hindeks nõrgapoolne neli.

Teksti loeti vene keeles

Kui muidu on militaarulmes valdavalt keskendutud ikka jalaväerühma rasketele võitlustele, siis seekord meeldiva erandina on peategelaseks kosmosearmaada juht, kes tõepoolest tegeleb ainult planeerimise ja lahingute üldjuhtimisega, ilma ise kordagi kellelegi kättpidi kallale minemata. Väga mõnus ja huvitavad kosmoselahingute kirjeldused.
Teksti loeti inglise keeles
x
Maniakkide Tänav
1976
Kasutaja rollid edit_authors
Viimased 25 arvustused:

Hornetile omaselt selline lühike, püändika lõpuga lugu. Jalust maha ei löö, aga täitsa loetav. Vaikselt hakkaks juba ootama Hornetilt pikemaid lugusid ka. Kirjutada oskab, ideid on, nüüd pikemalt laua taha.
Teksti loeti eesti keeles

Päris vahva lugu. Minu jaoks võinuks plahvatusi rohkem olla ja laibaseeni ikka katuseääreni, (ja selle all ma tegelt mõtlen sedasama draamat, mis Triinugi, sest need võinuks ka lihtsalt vaimset laadi plahvatused olla) aga suurepärane idee ja mõnus atmosfäär. Ümber minu heljus kogu lugemise aja selline Friedenthali "Mesilaste" atmosfäär. Oleks täitsa ka tublisti pikemat versiooni hea meelega lugenud.
Teksti loeti eesti keeles

Üks vahva, tumedamat karva, kuid lõbusalt helkiv pärl eesti ulme kaelakees. Mulle meeldivad sellised ägeda ideega lood.
Sisuks siis väike seiklus, millesse satuvad üks tüüp ja tema tsika, kui nad tik-toki videoid tehes musafestile sõidavad. Saavad päris vahvad videod :)
 
Teksti loeti eesti keeles

Päris naljakas lugu. Algus oli veidi rabe, aga kui müsteerium juba pihta hakkas, siis ei pööranud rabedusele enam erilist tähelepanu, see ei olnud enam oluline :D 
Teksti loeti eesti keeles

Vimmakiskumine laevastiku siseselt kogub hoogu ja nüüd hakkavad omad keset vaenlase territooriumi ja meeleheitlikke võitlusi ühise vastase vastu, juba üksteist selga pussitama. Salapärase võõrrassi kuri käsi muutub üha karvasemaks ja on inimestevahelises sõjas sees sügavamal kui seni arvatud. Tegelased teevad ka omavahelistes suhetes tibusammu edasi ja seepärast ehk julgen ka talle kõrgema hinde panna. 
Teksti loeti inglise keeles

Armaada teekond läbi Sündikaadi territoriaalkosmose jätkub. Lahingud on põnevad. Armeesisesed kiskumised huvitavad. Taustal kumav tulnukate oht intrigeeriv. Tegelase isiklik elu on igav. Igav peamiselt seepärast, et tegelased on üsna staatilised ja korrutavad kogu aeg ühte ja sedasama juttu ja isegi mitte eri variatsioonides. See pani kannatuse vahepeal päris proovile, kuid kosmosesõda ise oli piisavalt huvitav, et võtan ette ka järgmise osa.
Teksti loeti inglise keeles

Kui muidu on militaarulmes valdavalt keskendutud ikka jalaväerühma rasketele võitlustele, siis seekord meeldiva erandina on peategelaseks kosmosearmaada juht, kes tõepoolest tegeleb ainult planeerimise ja lahingute üldjuhtimisega, ilma ise kordagi kellelegi kättpidi kallale minemata. Väga mõnus ja huvitavad kosmoselahingute kirjeldused.
Teksti loeti inglise keeles

Lugu räägib kaptenist ja tema kosmoselaevast, kes peavad tegelema pikkadel üksildastel kosmosereisidel meeskonnas üleskerkivate kiimaliste tungide maandamisega. Ja hiljem siis ka kosmoselaeva omadega.
Väga vahva lugu, minu kaheldamatu lemmik 2020 aasta Erektorist. 
Teksti loeti eesti keeles

Oh sa püha ristike, ma polegi seda hinnanud. Parandan nüüd vea. On ju minu meelest tegu ühe Eesti ulme säravama tähtteosega :) Sihtgrupi jaoks muidugi.
Teksti loeti eesti keeles

Tundus, et alguses oli autoril isegi mingi idee, millest lugu on. Teises pooles kadus aga igasugune siht silme eest. Ainus pluss - palju huvitavaid v2ljendeid. Kahjuks ei asenda terminoloogia seda, et jutul puudub j2lgitav m6te. 
Teksti loeti eesti keeles