Kasutajainfo

Joel Jans

19.07.1982–

  • Eesti

Teosed

· Joel Jans ·

Vasekarva sõjajärgne

(jutt aastast 2012)
https://www.ulmeajakiri.ee/?jutt-vasekarva-sojajargne

ajakirjapublikatsioon: «Reaktor» nr 4 (jaanuar 2012)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: antoloogia «Tuumahiid» 2013

Tekst leidub kogumikes:
  • Reaktor
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Olen seda lugu varem failist (mille autor mulle saatis) lugenud, aga kuna nüüd on ta ka ametlikult "Reaktoris" ilmunud, võib ka Baasis arvustada.

Pealkiri vihjab muidugi Siim Veskimehe romaanile "Ennesõjaaegne kullakarva" ja Veskimehe Kuu Ordu maailmas loo tegevus toimubki. Neile, kes Veskimehe loominguga tuttavad pole, jäävad paljud vihjed ilmselt mõistetamatuks. Sisuliselt muudetakse selles loos Kuu ordu utoopiline konseptsioon düstoopiliseks ja keeratakse Veskimehe loodud maailm pea peale. Kuidas täpselt, sellest võib igaüks ise lugeda, viimases "Reaktoris" on käesolev lugu täiesti tasuta kättesaadav.

Teksti loeti eesti keeles

Lugu kasutab Veskimehe "Kuu Ordu" maailma, see aga on mulle tundmata ja seega võin igasuguseid tegelastevahelisi seoseid, nimesid, situatsioone ja ajalugu ainult aimamisi oletada. Muide, maailma mittetundmine ei seganud loo arusaamist vähemalgi määral.

Lugu keerleb kellegi Klausi ümber, keskendudes ta juhtumustele Kuul, Marsil ja kosmoses. Metsavanale omaselt on lugu kirja pandud ülihoogsalt, erinedes sellega paroodia objekti tuhkkuivusest, monotoonsusest ja nüridusest. Metsavana lugu oli kohati isegi päris huvitav, kui välja jätta mõningad vead. Ma olen kaugel sellest, et lugeda sf`i, teises käes füüsikaõpik, aga no värskelt "Gravity`t" vaatamast tulnuna, ei saa jätta märkimata, et nullgravitatsiooni tingimustes ei varise lagunenud liha luudelt põrandale maha. Samuti jäi väga segaseks, kuidas too Klaus õieti Marsi pinnale sattuski, kui viimane pilt enne Marssi oli (vägagi "Gravityt meenutav) kaader Klausist üksinduses kosmoses triivimas. Üht-teist oli veelgi, aga need pisivead pole siinkohal teab mis olulised. Lugu ise oli metsavanalik, s.t. mõnuga loetav ja asjaolu et see mulle eriti ei meeldinud kannan ma Veskimehe loodud maailma arvele.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022

Autorite sildid: