Kasutajainfo

Maniakkide Tänav

30.12.1975–

  • Eesti

Teosed

· Maniakkide Tänav ·

Stardiloendus

(lühiromaan aastast 2012)

eesti keeles: autorikogu «Saladuslik tsaar» 2012

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
3
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (5)

Pärast mõningat kaalumist otsustasin seda lühiromaani siiski maksimumhindega hinnata.

Asteroid Tooni on kohe Maad tabamas. Maale jäänud inimesed on ründesatelliitide kompleksi Ippolit poolt lõksu püütud ega saa rakettidega kosmosse põgeneda, sest Ippolit tulistab nad alla. Rajatakse varjendeid, aga kõigile seal ruumi pole. Lõuna- ja Kesk-Euroopast suunduvad põgenike massid põhja poole, eesmärgiga Põhjala variendites endale jõuga koht hõivata.

Loo peategelaseks on Eestis Bioreorganiseerimise Keskuses vegeteeriv mutandipoiss Ristjan... Mainitud keskuses püütakse teaduslike katsete abil luua uut tüüpi inimesi, kes suudaksid maailmalõpu üle elada. Erilist elulooma tast pole, ent ühel hetkel tungivad Eestile kallale venelased, eesmärgiga samuti siinseid varjendeid hõivata. Ristjan "mobiliseeritakse" küberkaitseüksusse (tema teadvus võtab häkkimise läbi üle ühe Vene mecha, keha jääb aga haiglavoodisse lebama). Järgneb sõjategevus nii venelaste kui ka Baltikumi tungida püüdvate eurooplaste hordidega ja apokalüptilises maailmas hakkab paistma lootuskiir... Ega jää estronaut Jaakki mängu tulemata.

Võiks öelda, et tegu on äärmiselt vastuolulise tekstiga. Surmsünged tulevikusõja ja maailmalõpukirjeldused täiesti usutumatu sündmustiku ning maailma taustal. Mulle lõppkokkuvõttes meeldis (sõjaõuduste kirjeldamisega oli vast veidi üle pingutatud, ent eks see, et soolikaid peab lendama, ole autorile omane), aga neile, kes ulmest füüsikat-loogikat otsivad, ei soovitaks.

Teksti loeti eesti keeles

Algul ei saanud see lugu minu jaoks kuidagi vedama, pärast jälle pidama. Kõige rohkem häiris virisev ja hädaldav peategelane. Ei suutnud mina tema juures midagi positiivset leida, ka negatiivses mõttes mitte, mis muutis teda puudutavate osade lugemise kaunis vaevaliseks. Möll ja märul seevastu olid hästi välja kukkunud ning mõjusid kohati üsna muljetavaldavalt. Loogikat tõepoolest väga otsida ei soovitaks, sest seda seal lihtsalt pole, kuid meelelahutust küll. Neli
Teksti loeti eesti keeles

Maailmalõpupaanika ja sellega kaasnev kaos, sõjakoledused ning Ristjani reageerinud neile olid elavalt, mõjusalt kirjeldatud. Tihiti laotud tekst muutis loo segaseks mitte mitmeplaaniliseks. Loo lõpplahendus tundus otsitud, pingutatult optimistlik.
Teksti loeti eesti keeles

"Stardiloendus" lajatab lugejale ühe korralikult sünge maailmalõpu-nätaka segatuna 33% küberpungiga. Lugu on täpselt paraja pikkuse ja tihedusega, ei ole siin ühtki liigset lehekülge ega asjassepuutumatut tegevusliini (torkas näiteks praegu pähe et pole ka ühtki naistegelast). Samas ei jää ka tunnet et midagi olulist puudu oleks või kuskil hüpataks paari lausega mingitest olulistest sündmustest üle.

Eriti hästi on kujutatud peategelase isiksuse kaheks lõhenemine - kuidas Ristjani teadvus hüpleb voodisse aheldatud ja vaid masinate toel vegeteeriva (parema sõna puudumisel) värdja ning lahinguväljal taktikalisi tuumalööke trotsides surma külvava battlemechi vahel. Seejuures suudab Ristjan ikkagi mingil määral tegutseda vastavalt põhimõttele mis kuskil teksti sees poetatakse ja mida tänapäevases argielus sobiks mitmeski olukorras tsiteerida - olgem eestlased, aga jäägem ka inimesteks.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: