Kasutajainfo

Maniakkide Tänav

30.12.1975–

  • Eesti

Teosed

· Maniakkide Tänav ·

Vanemate nimel

(jutt aastast 2012)
https://www.ulmeajakiri.ee/?jutt:-vanemate-nimel

ajakirjapublikatsioon: «Reaktor» 2012; veebruar (nr 5) [algversioon]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: autorikogu «Saladuslik tsaar» 2012

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Reaktor
Hinne
Hindajaid
1
3
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (5)

Lugu uues variandis e. "Saladuslikus tsaaris" ilmunu on oluliselt parem, oluliselt pingelisem (väärtuslik lastelast saab esile toodud, surnud lapsed on täiesti kurb koht kusjuures) ja jõle tähekirjeldus on ka kokku tõmmatud. Lisaks ei ole kapten kõiketeadja-kõikemõistja ainuke normaalne meeskonnaliige vaid ka tal on nüüd aus kiiks küljes.
Tõstan hinde rõõmsalt neljale! ____________________________________

Arvustus "Reaktoris" ilmunud looversioonile

See oli kolmas jutt, mida ma sellest Reaktorist lugesin, ja esimene, mille kohta võib ka midagi muud öelda kui "Öääääääääuuuuiiiuuuääää". (Murelikele autoritele: ma ei lugenud jutte järjest. V-o ei olnudki see sinu lugu, mis must jälestusoigeid välja pressis.)
Nt olid siin olemas tore sõna "estronaut", positiivne areng ja programm, armsalt totu optmistlik paatos ja lahedad vaimsed häired avakosmoses reisimise kõrvalmõjudena. Ja võit takistuse üle!
Mantrad (meenub Düün) ning meeldivalt usutavad tehnilised detailid. Üsna nauditav ning loetav eesti keel ja ainult korraks täiesti lootusetult ripatav tempo.
Ühesõnaga, tegu on täiesti loetava looga.

Mis siis puudu jäi, et hindeks ainult rahuldav:
* Pinge oli puudu.
Põnevust ja kaasaelamist väga ei tekkinud, kuna tegevus+paanika käisid Linda isiklikku vaimset häiret pidi, mitte "mis kõik on kaalul!" teemal. Sisuliselt ja psühholoogiliselt v-o õigustatud valik, aga jutustamistehnikana tõi kaasa selle, et mul lugejana oli üsna ükskõik, kas Linda saab selle paiga peale laevale peale või mitte. Kas ta saab ise hukka või mitte.
Ma ei tundnud teda enne õnnetust, nii et tal polnud aega mulle kalliks saada, ja väärtusliku lasti pärast autor mind ka muretsema ei pannud enne kui takkajärele.

* See ripatav tempo.
Ilmatupikk lõik oli kulutatud kohaliku kääbustähe kiirgamisele. On selge, miks Linda sellele nii süvenenult mõtlema pidi, aga mina küll ei viitsinud jälgida. Niigi napp haaravus kadus poole lehekülje isikustamata füüsika jooksul pea täielikult.

* Tegelased, nii palju, kui neid oli, olid lamedad nagu leht kirjapaberit, ankrumärk nurgas. Neid defineerisidki nende vaimsed häired ja ebaratsionaalsed mured. Muud kondikava polnud, lihast, nahast ja närvidest luustruktuuri elustamas rääkimata.

Aga kokku siiski täiesti rahuldav lugu. Kui hirmus igava tähekirjelduse ka veel vahelt lühemaks saaks, võiks isegi plussi kolmele külge keevitada.
Teksti loeti eesti keeles

Episoodiline kirjeldus kaugest tulevikust ja tähtedevahelistest lendudest. Kosmoselaev "Estonia", mille meeskonna kaugemaks eesmärgiks on eestlastega asustatud koloniaalplaneedi loomine, langeb meteooritabamuste ohvriks, auke laevas peab aga lappima foobiate all kannatav naisesronaut. Nagu eelarvustaja maininud, on lugu kirja pandud optimistlikus laadis, ehkki "Estonia" kosmoselaeva nimena kõlab veidi kurjakuulutavalt.

Üldiselt selline tavaline Algernoni tase. Mant oskab paremini.

Loo pealkirja mõte jäi veidi segaseks.

Teksti loeti eesti keeles

Täiesti tore lugu, mis teeb seda, mida see tegema peab. Pikaajalisest avakosmoses viibimisest tulenevad foobiad on päris hea mõte, kuidas üsna sirgjooneliselt kulgevale süžeele pisut pinget lisada. Samuti väärivad kiitust detailid. Kiire, pingeline ning põnev. Tugev neli
Teksti loeti eesti keeles

See lugu meeldis mulle eelkõige tänu kirjeldustele inimeste vahelisest suhtlusest kriisiolukorras ja inimeste peades toimuvast. Pika kosmoseretke jooksul, mille lõppu loo tegelatel pole lootustki näha, on enam kui tõenäoline, et inimeste meeled hakkavad trikke tegema. Häirisid mind kaks asja - peategelase korduv nutmine kapis ning see et termineid "hallutsinatsioonid" ja "luulusüsteemid" kasutatakse sisuliselt ebatäpselt, lugejat (kes neid kahte eristada oskab) eksitavalt.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: