Kasutajainfo

Maniakkide Tänav

30.12.1975–

  • Eesti

Teosed

· Maniakkide Tänav ·

Ordu ja asum

(jutt aastast 2012)
https://www.ulmeajakiri.ee/?jutt:-ordu-ja-asum

ajakirjapublikatsioon: «Reaktor» nr 4 (jaanuar 2012)
♦   ♦   ♦

eesti keeles: antoloogia «Tuumahiid» 2013

Tekst leidub kogumikes:
  • Reaktor
Hinne
Hindajaid
0
1
0
1
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Lugu kuulub Siim Veskimehe "Kuu Ordu"-tsükli paroodiamaigulise fanfictioni alla, nagu ka J. J. Metsavana "Vasekarva sõjajärgne". Veebiajakirjas "Reaktor" on Tartu aktiivsed noorema põlvkonna ulmekirjanikud loonud Veskimehe loomingul põhineva maailma, kus Kuu Ordust on saanud düstoopia ning mitmetele Veskimehe loomingus esinenud detailidele (Kuu Ordu hierarhiline ülesehitus, kurjategijate pagendamine Titaanile, ordulaste tuimavõitu käitumine kombineerituna seksuaalse hüperaktiivsusega) on antud hoopis uued tähendused.

Loo algus meenutab veidi Veskimehe "Taevaranna hõimu"-Maa valitsuste luuretegevus ja sabotaažid Kuul, jne. Siis aga keeratakse loole mitu vinti peale ja miski pole enam nii, nagu paistab.

Veskimehe loomingut hästi tundvatele inimestele peaks see lugu äratundmisrõõmu valmistama. Teistele lugejatele jääb tekst ilmselt arusaamatumaks.

Teksti loeti eesti keeles

Tõstan käed ja annan alla. Minu jaoks on variant "Maniakkide Tänav fänfiktsioneeris Siim Veskimeest" täpselt samal levelil fraasiga "Terminaator kaverdas Kukerpille" või "Priit Kutser luges Edgar Savisaare kirjutatud kõnet". Ehk et mul puudub igasugune seos nii algmaterjali kui hommaažnikuga. Veskimehe saepuruplaadimaigulisi asju ma ei loe - elu on liiga lühike nende jaoks, Maniakkide Tänavat loen aeg-ajalt kui kätte satub, aga ta ei kõneta mind suuremalt. Seepärast ma ei teagi kas tegu on tõsise kummarduse või hoopis keel-põses paroodiaga. Paraku loo läbilugemise järel puudub ka igasugune tahtmine asja sügavuti uurima hakata - tulem oli üsna veskimehelikult surmavalt igav, kuiv ja segasest grafomaaniast ainult kubemekarva võrra erinev,ja see ei ole mingi eriti paks kubemekarv...

Hindan "kahega" kuid Veskimehe, Maniakkide Tänava ja Veskimehe & Maniakkide Tänava fännid, ärge heitke meelt - teie, kes te isegi sügavast unest ootamatult ülesaetutena olete võimelised peast pikki lõike "Kuu Ordust" tsiteerima - see lugu on just teile...!

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: