Kasutajainfo

Maniakkide Tänav

30.12.1975–

  • Eesti

Teosed

· Maniakkide Tänav ·

Choronzon

(jutt aastast 1999)
http://www.algernon.ee/choronzon

ajakirjapublikatsioon: «Algernon» 1999; märts
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Maniakkide Tänav «Euromant» 2011

Tekst leidub kogumikes:
  • Algernon
Hinne
Hindajaid
3
7
1
4
0
Keskmine hinne
3.6
Arvustused (15)

Tegu on M.T-le iseloomuliku jutuga, verd ja konte külluses.Pole väga viga, ainult et eriti see idee väljakutsut deemonist ei hiilga, lool pole õiget sära, kuigi positiivse meelestatuse korral parasjagu kaasakiskuv ta ju on.Sündmustikust: Peategelane teeb koos sõbraga kodus elu mõnusaks, täpsemalt öeldes- joogid.Asja juurde kuulub ka "atmosfäär", nõiaring ja küünlad.Tekkib kaosedeemon, kes täidab peategelase suurima unistuse- saada andekaks fotograafiks- aga võtab vastutasuks sõbra hinge...Olgu, kokkuvõttlikult on lugu nii hea, et väärib nelja.
Teksti loeti eesti keeles

Ok, miks kaosedeemon ilmus? Kas nii lihtne see ongi, et tuleb tahta? Õudne ei olnud, huvitav kah mitte. Ma aravan, et enne loo kirjutamist tuleb natuke mõelda kah. Seda ei ole ju palju paluda...
Teksti loeti eesti keeles

Lihtsamalt öeldes: mulle ei meeldi ainult verele ja soolikatele üles ehitatud jutud. See siin oli just selline. Taas kord verd kui palju, kuid ilma mingi korraliku sisu ja mõtteta. Igav ning tüütav. Näib nii, ei isandal nimega Maniakkide Tänav polegi tahtmist mingi korraliku ning suurepärase looga valmis saada. Ehkki aeg-ajalt on tundunud, et vot nüüd on ta jõudnud uuele tasandile, luues lõpuks ka mingitmoodi sisulise poole arendusega lugusid, rikuvad järgnevad selle mulje täielikult. Nii et jääme elu lõpuni vere ja soolikate peale? Kui nii, siis ammendab autor end varsti, kui ta ei ole seda juba teinud.
Teksti loeti eesti keeles

Ainuke Tänava jutt, mis mulle mõnevõrra meeldis ja seda selle kirjelduse pärast, kuidas pärast iga fotot ilmub pildistatud objekti kohale must pilv jne.
Teksti loeti eesti keeles

Igav ja tüütav??? Kohe kindlasti mitte. Ebaloogiline??? Võibolla küll, aga see ei ole antud loo puhul kohe kindlasti miinuseks, pigem plussiks. Mõnusa sõnaseadega suurepärane lugu, mida võib ka mitu korda heameelega lugeda.

Minu meelest parim M.T. jutt, mis seni ilmunud. Kindel viis.

Teksti loeti eesti keeles

Lugu on jälk. Ja see on taotluslik. Loos on psühholoogiat. See on haige psüühika. Huumorit on ka. See on väga haige huumor. Räägitakse, et kirjanik kirjutab kogu elu üht ja sedasama lugu, ainult variatsioonidega. Mis inimene see Maniakkide Tänav on, et tema lugu on niisugune? Aga viimane lause on tõesti võrratu. See kergitas hinnet.
Teksti loeti eesti keeles

Rahvale leiba ja tsirkust! Viimast seal loos tõepoolest oli..leivaks soovitas Täistera leiba
Teksti loeti eesti keeles

ûpriski võigas lugu mõne koha pealt. Lõpp meeldis. Hea ajaviiteks ja ûltse lugemiseks kui sul vaba aegaon. Lugu pole ei hea ega halb, ûhesõnaga normaalne.
Teksti loeti eesti keeles

Kõik hea ja halb on juba öeldud. Minul jääb ainult veel kinnitada teiste sõnu ja anda oma tagasihoiklik ja alandlik hinnang -- nr. 4. Selline kirjutamisstiil mulle meeldib enim. Ei ole mingit uina muina jutustamist, vaid ikka kena tegevust jne. Kuigi jah, loo sisu mulle väega eriti ei meeldind. Muidu oled ikke tubli - Maniakkide Tänav. PS: veider pseudonüüm sul:)
Teksti loeti eesti keeles

Kuna ma olen lugenud M.T. raamatut "Mu aknad on puust ja mu seinad paistavad läbi", kus ka see jutt sees on, saan ma aru, et miks see kaosedeemon välja ilmus. Aga isegi kui ma ei oleks seda juttu lugenud, suudaksin seda seletada-Choronzon on kaosedeemon...ja kaosedeemon teeb halba...ja nende fotodega tehti halba(vihje,vihje,vihje)! Usun, et saite pihta! Kuna see lugu on praegu iseseisev. See tähendab, et arvustamisel ei pea ülejäänud raamatu vastu huvi tundma saab ta viie kätte. Veel ütlen, et kui M.T. tahtis selles lugejates hirmu äratada, siis mulle see ei mõjund. Hoopis vastupidi! Te võite lugeda mind imelikuks, kuid see, kuidas M.T. toimuvat kirjeldas, muutis suurem osa tekstist koomiliseks! Igatahes mulle meeldis see iseseisvana rohkem kui raamatus!
Teksti loeti eesti keeles

«Misasi sa üldse oled? Mingi jama vä?» «Ma olen Choronzon, see, keda sa kutsusid oma soovi täitma.» «Vahi. Ja tahad kohe täita?» «Jah.» «No täida siis.»

See on ju geniaalne! Mida te jahute, et igav ja tüütu?

«Kas sa ei saaks Meetsi uuesti kokku panna?» pinises ta viimaks, nagu lõksu jäänud kärbes.

«Ma olen KAOSE deemon!»

Teksti loeti eesti keeles

Olen seda lugu varemgi lugenud... katkendina romaanist "Mu aknad on puust ja seinad paistavad läbi..." ja võimalik, et ka "Algernonist". Nüüd sattus Mandi kogus "Euromant" veelkord ette ja võin öelda, et täitsa korralik jutt. Mitte autori tippteoste hulka kuuluv, aga omapärane ja huvitav.
Teksti loeti eesti keeles

Ma ühinen Indrek Harglaga: õudne ei olnud, huvitav kah mitte. Maniakkide Tänava lood on kõik kuidagi poolikud, algavad eikusagilt ja sumbuvad samuti eikuhugi. Tekivad mingid küsimused, mis kõik jäävad vastuseta, aga samas: erilist huvi neid vastuseid teada saada pole, näiteks kes need Votokas ja Meets sellised olid, kuidas se deemon lihtsalt tekkis, mis edasi sai jne. jne.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: