Kasutajainfo

Jerry Pournelle

7.08.1933-8.09.2017

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jerry Pournelle ·

High Justice

(kogumik aastast 1977)

Sarjad:
Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Raske öelda, kas on tegemist jutukogu või väga fragmentaalse tervikuga, aga igatahes väga hea. Head on P majanduslikud, tehnilised ja sotisaalsed ideed, jutustamisoskus. Raamatust õhkub sellist mõnusat Nicholas van Rijn''i (PAndersoni teostes figureeriv kosmosekaupmees) hõngu. Prelüüd CoDominium maailma, kuid ise sinna ei kuulu.
Teksti loeti inglise keeles

Kyllalt auväärsel tasemel kogumik. Võibolla mitte juttude kui niisuguste headuse poolest.. Selles mõttes meeldisid mulle Pornelli "Life Among the Asteroids" kogus avaldatud lood mõnevõrra rohkem. Kyll aga on käesolev raamat ilmselt yks esimesi, kus on pikemalt räägitud Pournelli edasisesele loomingule tyypilistest tehnikauuendustest, nagu jäämägede pukseerimine mageda vee saamise otstarbel, kapslite saatmine orbiidile laserstardi meetodil, mainitakse ka arkoloogiaid, jne. Igasugu tehniline stuff on Pournellil yldse jätkuvalt heal tasemel. Pisut vähem nauditaval tasemel oli ehk samavõrra jätkuv oma poliitiliste seisukohtade rasvaste joontega manifesteerimine. Seda isegi minu jaoks, kes ma neid seisukohti yldjoontes pooldan. Ennustan et liberaal-demokraatlikuma lugejaskonna seedimisele see raamat iseäranis soodsat mõju avaldada ei pruugi. Lugudele enestele proovin sedapuhku eksperimendi korras igaleyhele eraldi arvustust kirjutada, vaatame mis välja tuleb.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022

Autorite sildid: