Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920–06.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

The Blue Bottle

(jutt aastast 1950)

ajakirjapublikatsioon: «Planet Stories» 1950; sügis [pealkirjaga «Death-Wish»]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Sinine pudel»
«Mardus» 1994; nr. 4 (Ray Bradbury ekstra)
Ray Bradbury «Kaleidoskoop» 2000

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Mardus
Hinne
Hindajaid
9
2
1
1
0
Keskmine hinne
4.462
Arvustused (13)

Legendi kohaselt peaks Marsil paiknema üks Sinine Pudel, mis täidab kõik selle omaniku soovid. Ja nii kondavad sajad ja tuhanded mehed selle otsingul mööda Marsi mahajäetud linnasid. Seda pudelit on korduvalt leitud ja jälle kaotatud, tema pärast käib pidev võitlus.Loo peategelasteks on kaks meest, kellel õnnestub saada järjekordseteks pudeli õnnelikeks omanikeks.Ilmneb, et enamike meeste kõige suuremaks sooviks on surm.
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
TVP

Jaa. Enne kui te midagi soovite mõelge järele, mida te tegelikult tahate. Muidu võib halvasti minna.
Teksti loeti eesti keeles

Just selline Ray, mis mulle meeldib. Asi, mis on kyll kirjutatud tugevalt ulmelises v6tmes, KUID kuulub kindlasti ka 100% tavakirjanduse paremiku hulka. Eks literaadid v6ivad mind muidugi minu arvamuse eest peksta, aga mina jään oma seisukohale kindlaks.
Teksti loeti eesti keeles

Käputäis on mehi, kes on maailmakõiksuses nagu loomad, kes ei küsi midagi, kustutavad lompidest janu ja toidavad ning kasvatavad oma järglasi ega kahtle hetkekski, et elu on lihtsalt hea. Ülejäänud mehed aga...
...nende salasoovi täidab Sinine Pudel.
Teksti loeti eesti keeles

See, mis on inimese suurim soov pudelit omades, selgub alles avamisel(ka omanikule). Tavaliselt on selleks surm - kõigest halvast pääsemise parim vahend.
Teksti loeti eesti keeles

Alateadlik surmaihalus on minu arvates liiga tambitud teema, et sellest enam head nahka võiks tulla... Ning oli seda ka 1950. aastal. Neli pluss.
Teksti loeti eesti keeles
x
Jaanus Trolla
1973
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused:

Shokolaadipomm on siiski veidi ülepakutud. Kuid muus osas võib rahule jääda. Jõulud algavad tänapäeval tõest mõtetult vara, liialt kommertslikuks on see püha tehtud.
Teksti loeti eesti keeles

Taolisi jutukesi just palju ei kohta, vast seepoolest mõjubki nii hästi. Suurepärane lugu armastusest meeleheitele viidud rüütlist ja lohest, kes vangistas printsessi.
Teksti loeti eesti keeles

Raamat jagada pooleks. Teine pool loetav ja nauditav. Esimene pool tekitas stressi ja tqsiselt igav. Tekkis kysimus milleks kyll niimoodi kirjutada, sama teemaga oleks saanud ka kuidagi teisiti krjutada. Algus igatahes polnud minule kuigi vastuvqetav, ei hinda sellist ulmet. Tekib tunne, et tegelased ei julge oma elu elada vaid yritavad elada mingite standardite jargi, ennast neisse sobitades, kohanematta olukorraga.
Teksti loeti eesti keeles

Viimasel lugemisel jättis üsnagi keskpärase mulje. Lapsepõlves seevastu ..... Kohe ikka õige mitu korda sai läbiloetud ja maailma parimaks peetud.

Aga seekord üle "hea" ei saa.

Teksti loeti eesti keeles

Kogumiku hinne ei peaks endast kujutama hinnete keskmist, oleks õige kui see kujutaks üldist arvamust kogumiku kohta. Selles kogumikus on lugusid seinast seina, on tõelist saasta ja pärleid. Eriti hindan katkuaastate päevikuid. Ja üldse ei meeldinud "Surivioodil". Kokku siiski hea. Hea selle poolest, et sain, omast arust, talutava ülevaate autori loomingust, tippudest ja orgudest.
Teksti loeti eesti keeles

Mis jutul viga? Disney püstitas eesmärgi(d) ja saavutas selle, vägagi effektsete meetoditega. Meeldis idee, meeldis teostus.

Niisiis, ärge norige tüli endast vägevamatega. Või muidu...

"... Hiir hakkab möirgama, Dumbo hakkab lendama ja Suur Paha Hunt vihastab ja puhub meie maja uppi." ;)

P.S. Vaatasin autori kodukalt sama lauset ja see tundus teisem olevat. Tõlge?!

Teksti loeti eesti keeles

Ainus mis raamatu juures võimsalt mõjus oli lõpp, teisele kohale paigutaksin peategelase meenutused varasemast elust. Kuid põhiliin jäi väga tuimaks.

Võrreldes "Mõtle phlebasest" ja "Mänguriga" tugevalt lahjem.

Teksti loeti eesti keeles