Kasutajainfo

Ray Bradbury

22.08.1920-6.06.2012

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ray Bradbury ·

Free Dirt

(jutt aastast 1996)

ajakirjapublikatsioon: «The American Way» 1996; 15. oktoober
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Tasuta muld»
Ray Bradbury «Kaleidoskoop» 2000

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
3
3
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (9)

Oktoobris juhtub ikka kummalisi asju... Kena traditsiooniline õuduk stiilis Edgar Allan ja teised temasarnased. Ette heita pole midagi, samas ei kujuta IMHO ka endast midagi erilist. Tegelikult on selles ühes loos kaks -- mulla jutt ning kalmistuvahi jutustus, mis on ehtsas põulikus stiilis. IMHO oli see viimane isegi mõjuvam -- hukkuja päästmiseks võimetu inimese hingepiinad. Ja muidugi tuleb raamloo, ehk mulla loo, juures ära märkida väljamängitus viimasele lausele, mis aga töötaks IMHO paremini, kui mees oleks kevadel käinud mulda toomas. Aga ilmselt oleks see jälle teistsuguseid probleeme autorile ette seadnud -- siis oleks suve jaoks pidanud miski tegevustiku välja leiutama. Nii et võimalik, et jutus leiduv süzheelahendus on siiski parim.
Teksti loeti eesti keeles

See suhteliselt tuim õuduslugu sisaldas siiski ühte lõiku, mis mulle meeldis samavõrd kui eelarvustajale - vana hauakaevaja meenutus sellest elusalt maetud tüdrukust, keda ei olnud kuidagi võimalik üles kaevata. Ülejäänud osas jääb jutt paraku lamedaks, nii et üke "kolme" välja ei vea.
Teksti loeti eesti keeles

Ka mina pean nentima, nagu ka eelarvustajad, et loos oli üks hea lõik: seesamunegi hauakaevaja jutustus. Kõik ülejäänud jättis mind natuke külmaks, tegelikult jäi isegi natuke arusaamatuks. Sellest siis ka "3", kuigi plussiga.
Teksti loeti eesti keeles

Lugu, mida ei oska nagu 6ieti kommenteerida. Oleks jutkui Poe moodi, aga smas eg ikka ei ole kah. Nojah, mis siin siis ikka pikalt plärada..
Teksti loeti eesti keeles

Ühel kalmistul istub viktoriaanlik gooti stiilis maja, mille eelverandal istus üksik vanamees, kes lõhnas mere, uriini, papüüruse, peergude, elevandiluu ja tiikpuu järele. Maja väravas on silt: TASUTA MULD. Ja siis, ühel sügispäeval, tagurdab furgoonis võõras kalmistule. Tahab mulda ja veel samal ööl saab sellest mullast ka oma saagi. Väga hea/realistlik miljöö. Kahju ainult, et see sügisesaak jättis erapooletuks/külmaks.
Teksti loeti eesti keeles

Ray Bradbury on suurepärane kirjanik. Ta suudab isegi kõige tavalisemast ideeraasust välja pisgistada väga hea loo. Mind on see alati häämastanud. Viite väärt lugu!
Teksti loeti eesti keeles
x
Arvo Laarmann
19.10.1978
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustust:

Eelnevaid arvustusi lugedes tekkis tunne, et midagi selles loos läks minu jaoks kaduma. Kurb oli vaadata kuidas tugevatel emotsioonidel põhinev jutt arvustajate poolt seatud piiride ja tehniliste üksikasjadega ribadeks kisutakse. See oli minu meelest hingega lugu ja nii ma teda võtsingi.
Teksti loeti eesti keeles

Sisu jäi tõesti veidi väheks. Loo põhieesmärgiks oli minu meelest siiski hoiatada lapsevanemaid, kes oma lapsi ära unustama kipuvad.
Teksti loeti eesti keeles

Pärast selle jutu lugemist tuli endalgi tahtmine heategusid korda saata ja lõpetada see õeluse endasse kogumine. Hakkan siis pihta ja panen alustuseks sellele loole hindeks viis.
Teksti loeti eesti keeles

Mulle meeldis veidi rohkem kui "Tempel selvas". Tempo ja stiil sobisid päris hästi kokku. Loo miinuseks on aga see, et põhjusele, mille pärast möll üldse pihta hakkab, nii vähe tähelepanu pööratakse.
Teksti loeti eesti keeles

Seiklusjutu kohta oli tõesti päris hea. Templit oli väga hästi kirjeldatud. Siiski jäid häirima kuidagi tuimad tegelased, ja lahendamata mõistatused. Oleks teada tahtnud, mis pärast need nooled ära haihtusid. Kotkasulg oli tõesti kõige meeldivam tegelane. Willardist jääb aga selline mulje, et ta püsib elus ainult tänu sellele, et teda mitte kunagi esimesena ei rünnata.
Teksti loeti eesti keeles

Tõlkejuttudest avaldasid kõige paremat muljet Sawyeri ja Nenoneni jutud. Trinity jättis kodumaistest autoritest kõige meeldivama mälestuse. Mario kivistiku artikkel muutis ka kogumikku vähe asjalikumaks.
Teksti loeti eesti keeles