Kasutajainfo

Juhani Püttsepp

17.02.1964-

  • Eesti

Teosed

· Juhani Püttsepp ·

Sõnumid varjudeta maalt

(jutt aastast 2011)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 8: Sõda kosmose rannavetes» 2011

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
0
4
2
0
Keskmine hinne
2.667
Arvustused (6)

UFO-kontakti teemaline lugu. Sisu pärineks justkui kuskilt paraajakirjast, samas on see kõik päris kenasti ja poeetilises stiilis kirja pandud. Eriti, kui arvestada et tegu on debüüdiga.

Kolm pluss.

Teksti loeti eesti keeles

Antoloogia «Täheaeg 8: Sõda kosmose rannavetes» eelreklaamis väideti, et jutt «Sõnumid varjudeta maalt» on laste- ja looduskirjaniku Juhani Püttseppa ulmedebüüdiks. Mulle oleks justkui meelde jäänud, et mehe paaris lasteloos esineb samuti üleloomulikke kreatuure, aga ma ei viitsinud kontrollima hakata ning see pole tegelikult ka oluline.

«Sõnumid varjudeta maalt» on tegelikult paar-kolm kokkuköidetud meeleolupilti, mis lahkavad n-ö külastuse ja UFO-de teemat.

Ulmes võib ju Püttsepp debütant olla, aga raamatuid on mees avaldanud juba kümmekond aastat ning tundub, et kirjutamise on ta küll omandanud ja sõna valdamine probleemiks pole. Kompositsioon on samuti käpas, küsitavusi tekitab aga sisu, sest sellise jutu saab kirjutada vaid üsna ulmekauge inimene. Teate ju küll: UFO-d ja hele valgus ja kõik see muu!

Teksti loeti eesti keeles

Juhani Püttsepa nimi oli minu jaoks täiesti tundmatu hetkeni, mil ma selle jutu ette võtsin. Lugesin teksti läbi ning ei saanud kottigi aru. Segane heietamine üsna paraajakirjade tasemel. Googeldasin siis autori nime ning üht-teist sai kohe selgemaks. Loo väärtust see kahjuks minu silmis eriti ei tõstnud. Nõrgalt seotud meeleolupildid, mis just nõrga sisu tõttu erilist muljet ei jätnud. Olen nõus eelarvustajatega, et autor sõnu seada oskab, kuid ainuüksi sellest jääb veel väheks. Kolme teenib lugu välja puhtalt avansina. Ei taha ju värsket ulmedebütanti kohe ära ehmatada!
Teksti loeti eesti keeles

Seda tüüpi lugu, mis ununeb momentaalselt peale läbilugemist. Selle lugemine ei anna mitte midagi. UFO kontakt meenutas tõepoolest mingeid lollakaid Vahur Kersna telesaateid 80ndate lõpust-90ndate algusest. Sini-hele-roheline valgus...

Ma jagaks siinkohal küsimata nõu nii autor Juhani Püttsepale (harjuta veel veidike, ära kohe igasugust suleproovi hakka kuhugi toppima) kui koostaja Sulbile (ole hea mees, ära pane igasugust kirjandit sisse, millele näpud taha saad. Kui ei ole materjali, siis ei ole vaja vägisi kogumikku paksuks ka proovida ajada). Vastupidiselt eelarvustajale mina avanssi ei jaga ja olen hinnangutes karm (kuid õiglane!): väga nõrk lugu, pigem tasuks vältida. Lugu õieti ei olnudki, nagu eelmised arvajad juba on sedastanud. Nõrk "kaks".

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: