Kasutajainfo

Tad Williams

14.03.1957-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Tad Williams ·

The Burning Man

(lühiromaan aastast 1998)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Lugu kuulub "Memory,Sorrow and Thorn" sarja, kuid on loetav ka iseseisvalt.Tegevus toimub paarsada aastat enne "M,S & T" sündmusi.Osten Ardis pole veel kuningat ja Hayholti loss on lagunenud ahervare.Sinna kolib elama lõunast, Nabbanist, pagendatud ülik, kes abiellub kohaliku üliku tütrega.Naisel on eelmisest abielust juba tütar, kelle minajutustusena kogu lugu on edasi antud.Naine sureb õige pea ja lossi jäävad ainult noor tüdruk oma võõrasisaga.Võõrasisa on elust murtud ja masendatud ning otsib vanadest käsikirjadest ja raamatutest teadmisi iidsest maagiast.Tal õnnestub vangistada nõid Valada Geloe(üks M, S & T" peategelasi),kelle abiga laskutakse lõpuks lossi alla lõpututesse käikudesse.Seal, iidse Sithi lossi Asu`a varemetes, süüdatakse maagiline Must Tuli, millesse ilmub põlev kogu.Võõrasisa loodab saada vastust oma küsimustele, ent kogu toiming läheb käest ära.Kuna oli ka väiksemat sorti puänt, ei hakka rohkem rääkims.Lugu oli vaba T.Williamsi põhilisest veast:paljusõnalisusest ja mõnevõrra nauditavamgi kui kogu sari ise.
Teksti loeti inglise keeles

Tad Williams on Ameerika autor, kelle põhiline leib tuleb fantasy kirjutamisest. Tuntuks sai ta "Memory, Sorrow and Thorn" sarjaga, mille hulka kuulub ka käesolev jutt. Tegemist on sarja eellooga, keskmes inimeste isiklikud teemonid. Kuna ma pole sarja lugenud, ei oska ma öelda, kuidas üks või teine asi omavahel seotud on. Jutust arusaamist see muidugi ei seganud. Williamsi poolt loodud maailm on küll huvitav, kuid mitte väga ainulaadne. Jõujooned on sarnased enamike samalaadsete raamatutega ning mingil määral ka tegelased. Vähemalt selline mulje jäi mul jutu järgi, mis ei tähenda kohe, et ma sarja mingil juhul lugeda ei kavatseks, kui see mulle kätte peaks sattuma. Neli
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019
veebruar 2019

Autorite sildid: