Kasutajainfo

H.P. Lowcraft

Teosed

· H.P. Lowcraft ·

The Slitherer from the Slime

(jutt aastast 1958)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Tegu on paroodiaga, kus ironiseeritakse Howard Phillips Lovecrafti keelekasutust ja paatosest ning õudusest värisevat stiili. Lühikest juttu esitletakse otsekui kellegi Hirum Phineas Lowcrafti kirja pandud käsikirja, mis leiti tema surnukeha juurest.

Selles käsikirjas kirjeldab mees oma lähenemist mingile kindlusele: dramaatiline öö, lööb välku ja sajab vihma, salapärane teener uksel, ebainimlik majaperemees, kõigel on õudusest tiine varjatud tähendus. Sellest hoolimata saab lugeja aru, et ei toimu midagi erilist: tavaline öömaja, tavalised inimesed. Üksinda raamtautuppa jäädes libiseb minategelase pilk üle köidete ja kui Lovecrafti teostes näeks ta seal kindlasti Necronomiconi, Cultes de Ghouls´i ja Die Unaussprechlichen Kulten´it, siis Lowcrafti käsikirjas on episood selline:
"...and next to it, that chaotic and monstrous volume, that incredibly ancient compilation of eldritch lore, that vast anthology of demoniac wisdom culled from forgotten ages, The Pickwick Papers! /---/ My shuddering gaze fell upon a copy of that black and nefarious tale of alien life on Earth, that hellish chronicle of that dweller in the dark and sinister depths of haunted woodlands, Winnie the Pooh".

Loodetavasti annab see tsitaat aimu, millele autor rihib. Üldjoontes koosnebki tekst kokkukuhjatud Cthulhu Mythose äärmuseni viidud leksikast, kus domineerivad sellised väljendid nagu eldritch horror, nameless fears, shambling gait, horrendous, ghastly, unearthly, unspeakable jne.

Lugu on ilmunud ajakirja Inside SF 1958. aasta septembrinumbris. Pseudonüümi taga on Lin Carter ja Dave Foley. Lin Carter on avaldanud sama pealkirjaga jutu ka ajakirja "Crypt of Cthulhu" 28. numbris (1984), aga kas see on sama jutt, ei tea, sest mul on just see number riiulist puudu.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: