Kasutajainfo

Jüri Eintalu

  • Eesti

Teosed

· Jüri Eintalu ·

Vallatud noormehed

(jutt aastast 1996)

ajakirjapublikatsioon: «Mardus» 1996; talv
Hinne
Hindajaid
0
0
0
1
4
Keskmine hinne
1.2
Arvustused (5)

Lugu sellest, kuidas miskine tibi juhuslikult mingite kuttidega kokku saab. Paneb siis aga plagama jne jne. Selline suht mage looke jällegi, nagu Eintalul see teinegi (Püksid) oli. Mõnevõrra oli parem, aga suurt vahet pole. Läbi ta muidugi sai, kirjutamisoskusel ei olnud isegi väga viga, aga kui ikka mingit korralikku sisu ei ole, siis pole midagi teha. Paar verist laipa kuskil jutu käigus ei paku erilist pinget. Ilmselt siin ainult selle peale oligi mängitud. Kõnts igatahes.
Teksti loeti eesti keeles

Eintalu fantaasia on piiritult nigel, sest seda pole. Ometigi ta üritab ja kirjutab. Tehku seda, sest harjutamine teeb meistriks. Kuid oma harjutusi ei maksaks avalikkuse ette tuua. Seda tuleb teha siis, kui on ka midagi asjalikku ette näidata. Tõepoolest, jäi selline tunne, nagu oleks tegu mingi algaja käpaharjutusega (mine sa tea, ilmselt ongi algaja), mida siiski heast südamest avaldamiseks vastu võeti. Milleks? Mingitmoodi ei saa seda lugu nüüd "Marduse" auks ja uhkuseks pidada, pigem on tegi ühe suurima ämbriga kuhu Kivistik astunud on.
Teksti loeti eesti keeles

Igav igast august lausa. Kus on selle mehe fantaasia, kui tal seda üldse on. Ega seegi fakt on "teaduslikult" tõestamata. Tundus, et kirjanik üritas vist tegevust kjutada tõsieluliseks, kui see idee läks küll kapitaalselt aiataha (pehmelt öeldes). Kui see kirjanik ise on algaja, siis on see mingil määral veel vabandatav, kuna puuduvad igasugused kogemused ning las siis õpib veel, aga kui ta juba pikemat aega on kirjutanud siis ei kõlba küll mitte kuhugi. Ma ei tea selle kirjanilku staazist mitte midagi ning seega selline arvamus. Kujutan ette kui ma oma esimese loo välja tooksin arvataks sellest veel hullemat aga see ei tähenda seda, et mulle antud jutt meeldima peaks. Ei jää muud üle kui vaid loota, et midagi paremat on selle "sulemeistri" poolt tulemas. Aga kui ei siis parem kasuta oma aega targemalt ära.
Teksti loeti eesti keeles

Tegelikult on sellist hädist laastu üsna raske jutuks pidada ja veel raskem on seda arvustada. Võiks ju autori liistule tõmmata ja maatasa teha, kuid sel pole ilmselt enam mõtet. Tekst on vana ja pole sellenimelisest autorist ka enam midagi kuulnud, järelikult sai ise ka oma eksimusest aru ja jättis kirjutamise katki. Tubli!
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2020
november 2020
oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020

Autorite sildid: