Kasutajainfo

Kristjan Sander

08.12.1977–

  • Eesti

Teosed

· Kristjan Sander ·

Kolmevalitsus

(jutt aastast 2012)

eesti keeles: Kristjan Sander «Õhtu rannal» 2012

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
4
1
0
0
Keskmine hinne
3.8
Arvustused (5)

Mõjuvalt skisofreeniline idee ja selle üsna loogiline arendus. Mina ei saanud pihta ühele asjale. V. A. Kolmas ärkab alati kell 6.00, V. A. Esimene ärkab kell 14.00 ja V. A. Teine ärkab alati kell 22.00. Selle jutu lõpus ärkab V. A. Teine kell 18.10 ja V. A. Esimene pole veel ärganudki! Miks?
Teksti loeti eesti keeles

Käesolev tekst peaks andma märku, et ma olen alustanud Kristjan Sanderi jutukogu «Õhtu rannal» lugemise ja arvustamisega.

On maailm, kus inimkonna üldiseks hüvanguks on igast isikust kolm saanud... et kuidagi optimaalsem ja jätkusuutlikum...

Pealkiri «Kolmevalitsus» annab üsna hästi edasi jutu mõtet, kuid miskipärast kahtlustan ma selles ka teatavat torget nende n-ö toredate inimeste suunal, kes ikka ja mõnuga seletavad, kuidas nende kõige kohutavam lugemiselamus oli miski hiinlase romaan «Kolmevalitsus».

Jutt on hea ja mulle meeldis... kohe päris lõpuni meeldis, aga lõpus endas ma pisut pettusin. Autor mõtles välja intrigeeriva (ja üsna originaalse) maailma, käivitas ka sündmused ja siis üsna kohe ka lõpetas. Lõpp ei ole ju otseselt halb, aga eelnevat arvesse võttes mannetu. Otsekui ei oleks osanud autor enam midagi edasi teha ja siis sõlmis kiirelt ja üsna banaalselt otsad kokku. Sellest siis neli.

Teksti loeti eesti keeles

Jüri Kallas oma arvustuse viimases lõigus väljendab täpselt minu mõtet. Jutus on olemas väga hea idee, aga maksimumhinde saamiseks oleks pidanud selle ideega midagi lahedamat peale hakkama. Oskaks ainult soovitada et mida.
Teksti loeti eesti keeles

Mina I see jutt väga meeldis, Mina II pani õlgu kehitama, Mina III üldse mitte. Kokku kolm. Lihtne ja loogiline ju. Tegelikult mitte, sest nii jääb hinnang üsna pealiskaudseks ning skemaatiliseks. Sama asi vaevas ka juttu. Suurepärane idee, kuid nõrk teostus. Liiga episoodiline. Kuigi lõigud olid võrdlemisi lühikesed, nõudsid need pidevat süvenemist, sest erinevatest nimedest hoolimata olid tegelased liiga üheülbalised. Jutule ei tulnud kasuks ka mannetu lõpp, mis nullis hea idee täielikult ära. Loo kõige tugevam külg oli stiil, kuid see ei tule ilmselt kellelegi erilise üllatusena, et autor kirjutada mõistab. Kokkuvõttes kolm
Teksti loeti eesti keeles

Idee hea ja teostus põhimõtteliselt ka: kuidas skisofreenilises maailmas sooritada "täiuslikku mõrva". Siiski oleks ehk samuti tahtnud veidi huvitavamat lõpplahendust, millest lugeja ise saab muidugi edasi mõelda, mis edasi juhtub: äkki politsei avastab V. A. II juures ikkagi midagi kahtlast ja asi ei lähe nii libedalt kui ta plaanitses? Siiski, ilmselt oleks parem olnud, kui kirjanik ise oleks asja edasi avanud. Tugev 4.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: