Kasutajainfo

Kristjan Sander

8.12.1977–

  • Eesti

Teosed

· Kristjan Sander ·

Ei puhka sinus

(jutt aastast 2008)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 4: Flööditüdruk» 2008

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
2
4
1
0
0
Keskmine hinne
4.143
Arvustused (7)

Polnud paha lugu. Mülleri kerasid oleks küllap vist natuke loogilisem olnud tekitada arvutis. Arvatavasti ei tohiks kellegil tekkida raskusi selle koha äratundmisega, kuhu herr Stunde end saata lasi ja tema sealse elu kirjeldus annab sellele küllalt lühikesele jutule kergelt humoristliku varjundi.
Teksti loeti eesti keeles

Lugu, mida võiks iseloomustada sõnadega "klassikaline teaduslik fantastika" ja millele maksimumhindest madalama panemiseks pole põhjust.
Teksti loeti eesti keeles

Huvitav jutt. Hea jutt. Selgelt kristjansanderlik jutt. Kas see viimne on kompliment või süüdistus, jäägu mõistatada. Ent mulle iseenesest Sander`i jutud meeldivad. Pond seeegi miskiks erandiks. Paraku, oh alati peab olema see paraku, olgugli, et lugesin seda vaevu 1,5 nädalit tagasi - ma ei suutnud seda ilma märksõnata "Mülleri kerad" meenutada. Tjah, oleks ma ka märksõna peale viisaka taipamatusega edasi jõllitanud, oleks saanud 2 punni vähem.

No on mul teatav sümpaatia vennakste Strugatskite vastu. Siiani on herr Kristjan seda hästi tabanud. Jajah, siia võib mõnedki teised kah juurde panna, teame, oskame (olgu või Gansovski), ent las nad jäävad. Oluline on siiski see, et Kristjan on tabanud (imho) ülihästi seda nn vene hinge traagikat. Kas see on iroonia või autor tunnebki umbes samal viisil, ei tea. Ei huvitagi. Kui on tehtud hästi, siis ei ole mõtet arutada, et kas ja mis.

Teksti loeti eesti keeles

Minu meelest on härra Sanderil õnnestunud kirjutada selline tekst, mis lugejatel juba paari nädala pärast meelest ära kipub minema. Ei tea, kas see oli nüüd taotluslik või juhtus juhuslikult, kuid omaette saavutus on see ju ikkagi:) Jah, olen keerulises positsioonis. Mäletan, et lugemise ajal tekst igati meeldis, kuid nüüd ei suuda meenutada meeldimise põhjuseid. Ka "Mülleri kerad" leiavad kuskil mälu tagasopis ainult ähmast vastukaja. Ei jää mul siis muud üle, kui hindamisel oma vaistu usaldada. Tegu on küll hea, kuid siiski ebaolulise, tekstiga, mis läbi häda saab nelja kätte.
Teksti loeti eesti keeles

Jutt on üllatustevaba ja jätab kuidagi pealiskaudse mulje. Tundub, nagu oleks valmis jutu asemel avandatud mingisugune skeem või kavand.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: