Kasutajainfo

Kristjan Sander

08.12.1977–

  • Eesti

Teosed

· Kristjan Sander ·

Pikk tee

(lühiromaan aastast 2008)

eesti keeles: Kristjan Sander «13 talvist hetke» 2008

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
1
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (3)

Alternatiivses maailmas toimuv lühiromaan räägib kellegi Rudolfi retkest kuhugi põhja. Alternatiivne on siis see, et 1917. aastal võitsid Venemaal anarhistid. Olulist vahet mina küll ei täheldanud, mis vahet selles on, kas massimõrvu korraldavad kommunistid või mingid muud -istid.

Lühiromaan koosneb suures osas mingis võsas kuhugi minemisest. Aeg-ajalt satutakse ka inimeste juurde, millisel juhul kukutakse kohe puskarit jooma, voblat peale haukama ja kitarri plännima. Paar väga süütut erootilist momenti on ka.

Ma ei saa väga hästi aru sellest tungist, mis sunnib inimesi taolist jura paberile panema.

Teksti loeti eesti keeles

Nojah, seesama anarhistlik alternatiivmaailm siis (minu jaoks on kommunistidega oluline vahe sees küll ja see tuleb ka tekstist välja) 21. sajandi alguses, c.a. kolmkümmend aastat pärast sõda biorelvadega, mis lõpetas natsiokupatsiooni Venemaal... mis on muutunud veelgi rääbakamaks kohaks, kui ta seda praegu reaalselt on, paneelmajade varemed ja porised teed, tsivilisatsioon väga nõrgal tasemel. Läheb siis teadusgrupp uurima legende, mille põhjal võiks tõestada paralleelmaailma (s.o. meie oma) olemasolu. Tõendeid sellest on varemgi leitud-langeb mingi kirjaoskamatu mutike transsi ja paneb kirja tsitaadi Voltaire`ilt, ainult et seal vihjatakse Newtonile kui füüsikule, mitte kui bioloogile, kes ta on tegevusmaailmas. Teadusgrupi otsing kannab vilja.

Kõlab päris huvitavalt, ent kõik see upub suhteliselt tüütusse stiili ja viis aastat pärast teksti lugemist pole sellest ilmselt enam midagi meeles. Jah, on eelarvustaja mainitud võsasuitamist, voblanäsimist ja veidi erootikat... samas tapab olustikuline pool žanrilist tugevalt ja mingist põnevusest või sense of wonderist on siin raske rääkida. Suur osa tegevusest võiks toimuda ka reaalses maailmas kusagil Põhja-Venemaa urkas. Lõpptulemus on küllaltki igav.

Teksti loeti eesti keeles

Üleüldiselt mulle meeldis. Just stiili ja rahuliku kulgemise pärast. Enamus olulist infot antakse edasi vihjete kaudu, tegevust, kui ühest kohast teise liikumine välja arvata, praktiliselt polegi. Loomulikult oleks tahtnud natuke rohkem asjadest aru saada, kuid ilmselt ei pidanud autor selgitusi vajalikuks. Sellisel kujul jätab tekst üsna ähmase mulje, mis paljudele ei pruugi meeldida. Nelja saab praegusel kujul küll kätte, kuid sellest materjalist oleks saanud teha ka midagi enamat.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: