Kasutajainfo

Robert Hichens

14.11.1864–20.07.1950

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Hichens ·

How Love Came to Professor Guildea

(lühiromaan aastast 1900)

eesti keeles: «Kuidas armastus tuli professor Guildea juurde»; antoloogia «Alfred Hitchcock esitab «Lugusid, mida ema mulle kunagi ei jutustanud»», Tallinn «Katherine» 1991

Tekst leidub kogumikes:
  • Ilmunud muus raamatus
Hinne
Hindajaid
4
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (6)

Mõnus lugu õhtuseks lugemiseks. Lugu räägib tuntud professorist Guildeast, kes fanaatiliselt oma teadusega tegeleb ja naistest jms miskit kuulda ei taha. Juhuslikult tutvub ta ka paater Murchisoniga (jutu teine peategelane peaaegu) ja neist saavad miskipärast sõbrad. Aga ükskord tunneb prof. G. et miski on temaga koos tema majja tulnud. Ja siis üritab ta sellest nii ehk naapidi lahti saada, aga see ei õnnestu. Aga mis või kes see on, seda ta muidugi ei tea. Lugejatele ka ei öelda. Salapärasus ruulib. Aga see asi näib kogu hingest teda armastavat ja see muidugi prof. G.-le ei meeldi. Asi muidugi tasapisi areneb, nii et pinge jutu käigus tõuseb (ja see ongi oluline). Nii et kokku päris hea lugu. Ja polegi vaja mingit pahategelast, et kellestki lahti saada, vahel piisab ka muust.
Teksti loeti eesti keeles

Tõttöelda ei teagi ma antud autorist kuigi palju... tean, et ühe ta kriminaalromaani alusel on Alfred Hitchcock filmi teinud... tean, et ta avaldas mõne õudusraamatu... ning loomulikult tean siinvaadeldavat lühiromaani, mis ilmselt ongi Robert Hichensi kõige kuulsam tekst.

Ausaltöelda jäi mul mingil põhjustel esimene kord selle «Katherine» poolt ilmutatud paperbacki lugemine pooleli... ei, mitte et halb oleks olnud, lihtslt tuli miskit vahele... ning päris pooleli ei jäänudki, lõpus olevad tekstid jäid lugemata. Vaat siis aastajagu hiljem hakkas üks tuttav tüdruk rääkima ühest lahedast loost, mida ta luges mingist eestikeelsest Alfred Hitchcocki kogust... no ei tulnud see jutt tuttav ette... hakkasin uurima ning selgus, et ühe raamatu lõpuosa mul lugemata. Saigi siis üks hea tekst loetud.

Soovitan teistelegi... kena ja armas tondilugu, mis ei püüagi õudne olla... võikski öelda, et näidistekst neile, kes tahavad teada, et milline on üks inimlik tondilugu!

Teksti loeti eesti keeles

Hästi kirjutatud ja usutav, aga liiga pikaks venitatud. Oleks saanud kompaktsemalt kirjutada. Idee oli iseenesest hea.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: