Kasutajainfo

Raul Sulbi

08.10.1977–

  • Eesti

Teosed

· Raul Sulbi ·

Täheaeg 8: Sõda kosmose rannavetes

(antoloogia aastast 2011)

eesti keeles: Tartu «Fantaasia» 2011

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Ikka nõrgapoolne "kolm". Kogumiku päästavad ainult tõlkelood. Kodumaistest Veskimees ja Maniakk on sellised paremapoolsed keskmikud (okei, Veskimees siiski oli täitsa hea), ülejäänud kalduvad aga saasta poole. Marcus Kaasi järjekordset pasandust pidasin ma vastu tervelt 10 või 15 lehekülge enne asja lootusetuks kõntsaks tunnistamist ja kogu selle "sarja" peastpühkimist. Belialsi artikkel on... artikkel, ega tal viga polnud aga ma ei saanud aru, miks taoline targutamine sinna pandi. Aga las olla, ei häirinud.

Millegipärast on "Täheaja" firmamärgiks tõusnud hall keskpärasus, isegi tugev kaldumine masendavalt tüütu igavuse poole. Omaaegsest "Täheajast", mis ilmus küll teistes oludes ja tingimustes, lahutavad praegust ületamatud kvaliteediprobleemid ja peale nime polegi midagi ühist. Omaaegne Täheaeg avaldas lääne klassikaliste autorite tipptekste - oludele kohaselt küll ilma loata, praegune avaldab eesti paari-kolme tegutseva ulmekirjaniku justkui kohusetundest paberile pandud reatoodangut ja mingite algajate õnnetuid kirjandeid ja katsetusi. Sellest hoolimata on tegu regulaarse ebaühtlusega ilmuva kodumaise ulmetoodanguga ja ma jään seda ostma alati, olgugi et pidev hirm pettuda on juba asendunud ootuspärasusest tingitud tülpimusega.

Teksti loeti eesti keeles

Kaheksas "Täheaeg" polnud kindlasti sama tugev kui eelmine, kuid sellest hoolimata täiesti tore lugemine. Kaks külalisesinejat piiritagant ning viis kodumaist autorit. Tõlkejuttude tase oli enam vähem. Esimene väga hea, teine natuke lahjem, kuid mitte sugugi halb. Natuke keerulisemad lood on maakeelsete kirjanikega. Värsked ulmedebütandid Ruben ja Püttsepp väga muljetav aldada ei suutnud. Kirjutada nad mõistavad, selles pole kahtlust. Tehnika on väga hea ning selle koha pealt virisemiseks pole põhjust. Probleeme valmistab mõlemale mehele sisu. Klišeedesse laskuv hämarulmeline uimerdamine pole materjal, mis lugejat väga köidaks. Esmamulje järgi võib õnneks järeldada, et tegu pole päris loodusetute juhtumitega. Lihtsalt natuke rohkem vaeva on ideede kallal näha. Ülejäänud kolmele Eesti autori tekstile etteheiteid pole. Tegu polnud küll mingite pärlitega, kuid korraliku meelelahutust pakkusid küll. Kiitust väärib ka artikkel kogumiku lõppus. Päris huvitav oli. Kokkuvõtvalt neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023
juuni 2023
mai 2023

Autorite sildid: