Kasutajainfo

Raul Sulbi

08.10.1977–

  • Eesti

Teosed

· Raul Sulbi ·

Täheaeg 5: Süütalastepäev

(antoloogia aastast 2009)

eesti keeles: Tartu «Fantaasia» 2009

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Viis head või vähemalt korralikku ulmelugu, lisaks lõbus-pretensioonikas eessõna teatud "imevate" uudissõnade teemal. Võrreldes eelmise "Täheajaga" on kvaliteedi tõus märgatav, eriti annab see tunda tõlkelugude osas.
Teksti loeti eesti keeles

Antolooga, või noh, ajakiri koondab viit väga eriilmelist lugu eri zhanritest ja minu üldmulje sellest on OK. Kõige tugevam tekst on Wilsoni oma ja kohe sedavõrd, et pani antud autori vastu huvi tundma. Nat Schachnerist polnud varem midagi kuulnud ja ega ei oleks ka kuulnud, kui mitte see tekst. Stiilinäitena, ma arvan, et sobis ju küll, kuigi mingit erilist muljet ei jäänud. Maniakkide Tänav üllatas oma igati koherentse novelliga, mis pälvib kui Wilsonist kõrgema hinde aga asetuks minu järjestuses ajakirja siseselt teisele kohale. Veskimehe lühiromaan seevastu ei üllatanud, aga oleks ju võinud. Grinewski Hamelni legendi töötlus jätab ükskõikseks. Autor võib ju oma Grottaferrata maailma lappimist sel kombel jätkata, ent kui põhiskeemi enda suhtes mingit üldpilti ei ole, siis on ka seda lugu raske mõista (et siis klassikalised küsimused: mis toimub?, miks toimub?).

Kokkuvõttes on see sümpaatne, ent mitte erakordne antoloogia, st ajakiri, millele päevakajaline juhtkiri samuti väärtust lisab. Mitte et ma eestikeelset wikipeediat kasutaksin, aga pean tunnistama, et ma ei teadnudki, et grupp isikuid on võtnud vaevaks seal oma vaimuhaigusi välja elada. Kokkuvõttes saab raamat hindeks tugeva „nelja”.

Teksti loeti eesti keeles

Järjekordne Täheaja - kogumik, seekord minu arust üsna nõrk. Kogumiku lood pole teab mis pärlid, siinkohal minu subjektiivne pingerida:

1. Robert Charles Wilson - Julian: A Christmas Story. Välismaine autor lööb kodumaiseid isegi eriliselt pingutamata.

2. Janusz A. Grinewski - Võika pseudonüümiga kodumaise autori lugu on sedapuhku (minu meelest) kõrgemal tema tavapärasest tasemest - mitte et see tase eriti kõrge oleks: kraabib üsna tugevasti põrandat, aga käesolev lugu on täitsa loetav.

3.-4. Nat Schachner - Past, Present and Future ja Maniakkide Tänav - Elu kaja. Tolmukihi alt üles otsitud ja pasast puhtaks raputatud välismaine autor ja kodumaine õuduse asjatundja on minu meelest üsna samal tasemel. Võibolla on isegi M. Tänava lugu kröömike parem, Schachneri lugu oleks minu poolest võinud ulmekirjanduse prügikasti jäädagi.

5. Siim Veskimees - Eluring. Seekord jookseb kodumaise hard sfi esinumber vilinal iseenda seatud lati alt läbi. Loost endast ei meenu paar-kolm päeva peale lugemist enam muud kui meelega võimatult segaseks aetud narratiiv ja üleüldine jampsimine Maa ja mingite heade ja kurjade kõrgtsivilisatsioonide teemadel, kellest ühed tahavad Maa ära hävitada, teised aga jälle neid takistada. Ununeb suht kiiresti kahjuks.

Kogumikus on ka päris mõnus essee, kus võetakse sõna eestikeelse Vikipeedia ja selles leiduva "ulme" artikli kohta. Esseest selgub, nagu Indrek Hargla juba tabavalt eespool on märkinud, et eestikeelset vikipeediat kasutavad oma huvides ära mingid peast soojad seltsimehed, kes sinna süüdimatult oma luulusid artiklite nime all sisse paiskavad. Aga see selleks. Kes üldse loeb eestikeelset vikipeediat?

Noh, kogumik...polnud paha. Koostaja on samas võimeline märksa enamaks ja küllap leidub ka materjali. Seekordne tundub sellise ülejalalaskmisena, sellest ka koolipoisi hinne.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: