Kasutajainfo

Raul Sulbi

08.10.1977–

  • Eesti

Teosed

· Raul Sulbi ·

Fantastika

(antoloogia aastast 2004)

eesti keeles: Tallinn «Varrak» 2004

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Ütleksin, et mulle meeldis vägagi. Ebaõnnestumisi mu arust siin ei olnudki, kuigi mõni oleks võind parem olla. Mulle meeldis see kohe nii väga, et olin väga imestunud, kui leidsin, et keegi veel kommenteerinud polnud, kusjuures ise olin jäänud väärarvamusele, et antoloogia ilmumisaastaks oli 2002, kuna eessõnas ja taga rääkis, et kogumikus on 2002. aasta parimad, nii et jäingi arvama, et 2002. Siin aga, kui imestus hakkas uudishimuks muutuma(kohe pärast head meelt, et saan esimesena kommenteerida), kontrollisin ilmumisaastat ja lahendasingi enda jaoks olnud mõistatuse.

Kuigi ise laenutasin raamatukogust ütleks, et tagumisel kaanel olnud "198.45" on tõepoolest väärt hind, mida oleksin nõus tasuma selle eest. Eessõnas oli ka öeldud, et kahjuks ei saadud mõndasi jutte panna kogumikku, kuna muidu oleks maht liiga suur olnud ja oli siis ka loetud need 4. Märgin seda vaid selle tõttu, et imestama pani, et nõnda kogukas tekst, nagu Veskimehe "Kõver mets" oli kah seal "soovitutes". On see ju ometigi neist kõigist ikka kõvasti kogukam jutuke ja mahtu võtaks kah kahe eest.

Hargla Ave Mariat lugesin algul igavusega, kuna tekkis lausa tunne, et see on lihtsalt mingi pööratud versioon "Palverännust uude maailma", kuid pikapeale hakkas huvitama ja ütleks, et täitsa kenasti välja kukkunud. Siiamaani loetutest tundub, et Harglal on üpriski erinev arvamus usust ja selle tegelastest, kui tavainimestel. Ütleks, et Harglalt olen lugenud paremaid tekste.

Orlau tekstis suutis minus jälkust välja meelitada vaid Eriku surma kirjeldus(loomulik vastumeelsus ussikeste ja mutukate vastu). Teiste surmad olid ebameeldivad ja panid küll õdesid vihkama, kuid nii rõvedaks ma neid ka ei pea. Puänt oli üpriski meeldiv seoses õdede saatusega, kuid, nagu näha võis, sattus inimkond vaid vihma alt räästa alla.

Sanderi teksti kohta, mida kutsutakse prooviks Strugatskeid järgi teha, ütleks kah üpriski meeldiv. Orlaust tugevamaks teksti ei pea, kuid enam meeldis küll. Imestan, kuidas said need "võistlejad" liikuda ühes maailmas lõpus, kui üksteise maailmas olid nad surnud. Oli see nende mängu korraldajate mingi idee, kuidas neile kahele osaleja seletada, milles asi või lihtsalt halvasti läbi mõeldud koht?

Trinity oli meeldiv, kuid tundus mitmeski kohas naiivse tekstina. Tundus, nagu oleks keskse idee, tegevuse ja maailma välja mõelnud väike laps oma mängudeks, kuid siis oli Trinity idee endale võtnud ja teksti kirjutanud jättes idee muutmata. Kahjuks ei suutnud ma leida tekstist selle eessõnas lubatud "skisofreenia lahkamist". Tavaline jutt natuke lapsikust maailmast, kus mina-tegelaseks skisofreenik, kuid mingeid erilisi skisofreenilis kalduvusi küll ei leidnud talt.

Grinewski...viimane ja mõnegi poolt üpris karmisti vastu võetud, kuid mulle meeldis enim. Mõned kommentaarid tekstile panid mind vaatama sellele uuest nurgast, kuid endine arvamus jääb. Esiteks meeldis mulle teksti enda idee. Kui ei oleks lõpus täpselt seletatud oleksingi jäänd arvama, et iga "peatüki" alguses olnud kroonika väljalõiked oli tõesti kusagilt välja nopitud. Teksti läbiv homosuhe ei alanda mu arvamust sellest. Kuigi mõnes kohas oli liiga sügavale laskutud mõnes asjas, oli autor otsekui südamest kirjutand. Hoolimata mõnest möödalaskmisest, mida kommentaarides sellele kirjutati, pean seda paremaks tekstiks, kui teised selles kogumikus.

Kui panna nad nüüd mingisse "edatabelisse" kujuneks see välja selline - 1)Grinewski;2)Trinity,3)Hargla,4)Sander,5)Orlau.

Ühesõnaga oli see minu arvamuse järgi väärt kogumik ja hästi ära kasutatud ajaloo tund. :)

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023

Autorite sildid: