Kasutajainfo

Matt Barker

25.02.1979-

  • Eesti

Teosed

· Matt Barker ·

Malmkurat

(jutt aastast 2003)

ajakirjapublikatsioon: «Vikerkaar» 2003; nr. 9
♦   ♦   ♦

eesti keeles: ilmunud vaid perioodikas

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
5
1
0
Keskmine hinne
3.125
Arvustused (8)

Barkeril on eeldusi kirjutada korralikke täisrealistlikke jutte, ei tea, miks talle see ei meeldi. "Malmkurat" võiks olla lähtepunkt pikemale jutustusele, mis puudutaks elus "edasi" jõudnud valgekrae siseprobleeme pidevas "rottide võidujooksus". Aga ikka paneb ta üleloomuliku elemendi sisse...

Peategelane on arst (mis pole vist üllatav), kes teeb teadustööd, on abielus, soetanud piisavalt maist vara, omab samast sotsiaalsest seisusest sõpruskonda, jne. Aga ikka vaevab teda miski. Mis see "miski" on, päris selge nagu polegi, ent alkoholi ja vahel ka unerohuga seda häirijat tappa tuleb. Sünnipäevaks saab ta muuhulgas malmkuradiks sepistatud rakise, mida kamina ees puude või roobi vms. tarbeks kasutada saab. Peale järjekordset alkoholi ja unetablettide segu hakkab kurat elama ja peab maailmavalus peategelasega maha lühikese, ent sisuka vestluse, mis ometi kuhugi ei jõua. Ka jutt ise lõpeb kuidagi poolikult ja filosoofiliseks seda teksti ma ka nimetada ei tihka. Kui mina oleksin "Vikerkaare" toimetaja, näitaksin seda lugu küll mitmele kolleegile, et kuulda nende arvamust. Et kas on sisukas või sisutu asi. Kolm pluss.

Teksti loeti eesti keeles

Täiesti OK lugu. Ja eelkõnelejale täienduseks, loodan, et sedalaadi "täisrealismi" siiski ei lisandu, isiklikult piisab silmade lahti hoidmisest ja kord nädalas (või ka kuus) vaadatud politseisaatest, et küllaldane "täisrealismi" annus kätte saada.
Teksti loeti eesti keeles

Kirjatehniliselt korralik, kuid sisuvaene lugu. Peategelane kohtub kõrgema võimuga, kelle jaoks peategelane & tema saatusekaaslased paistavad nagu rohulibled pügatud muruvaibas. Vapustus võtab peategelase viimase isu "eluks" hüütavas tühikargamises kaasa lüüa. Kõik. Selliseid tykke on tonnide viisi kirjutatud, eriti shabloonne oli paralleel peategelase poolt peetud merisigade kolooniaga. Ei saa rohkem anda kui 2 punkti ja ma pole kindel, kas näiteks "Algernonis" oleks see teos avaldamist leidnud.
Teksti loeti eesti keeles

Arvestades MB annet ja tema paremate juttude taset, ei saa kõrgemat hinnet anda. Siit puudub see MB parematele juttudele omane painajalik õhkkond ja kogu see asi jääb kuidagi liialt ümmarguseks ja mõjutuks.
Teksti loeti eesti keeles

Ilmselt pole vaja kedagi veenda, et Matt Barker kirjutada oskab. Seda on ta juba korduvalt tõestanud. Samas pole ta viimasel ajal ideedega just väga hiilanud. "Malmkurat" on igav, tuim ja väga puine tekst, millele autor küll üritas filosoofilist sisu anda, kuid mis tal eriti ei õnnestunud. Kas tegu on õuduskirjandusega (selle laiemas mõistes) või lihtsalt alkoholi ja unerohu mõju all viibiva luuludega, sellest mina aru ei saanud. Ja lõpplahendus oli väga kesine. Kahvatu kolm
Teksti loeti eesti keeles

monoloog oli päris hea, aga jutt vajus ära. Ei leia, et autoril oleks õnnestunud kahekõne kuradi ja peategelasega.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: