Kasutajainfo

Kersti Kivirüüt

28.05.1975-

  • Eesti

Teosed

· Kersti Kivirüüt ·

Okultismiklubi 2: Inglitel puudub huumorimeel

(romaan aastast 2011)

eesti keeles: Tallinn «Tänapäev» 2011

Hinne
Hindajaid
0
0
1
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (1)

"Okultismiklubi" järjeloos jätkatakse umbes sealt, kus eelmises raamatus pooleli jäädi. Vana-Kuuste kool, ajalooõpetaja Erika, samad õpilased, koolimaja keldrisse avanev tunneliots ja õpilane Viktor kui tänapäeva Eestis reinkarneerunud "ülemgriaad", mingisuguse iidse iiri või keldi pärandi hoidja.

Sündmused saavad alguse koolimaja keldrtisse avanevas tunnelis, kus leitakse varingu alt kohaliku külajoodiku surnukeha. Mees on tapetud, käsi otsast rebitud. Samal ajal luurab Vana-Kuustes Hans Schmidt, tuhandeaastane mees, kel piirkonna ajaloo ja iidsete reliikviatega oma asi ajada. Tüübi pikk eluiga põhineb sellel, et kunagi kutsus ta oma teenistusse surmaingel Samaeli, kellega sõlmis vastava lepingu. Demonoloogia ongi "Okultismiklubi" teise raamatu keskne teema: Samael, Lucifer, Azazel, Belial, Asmodeus, nefilimid jne. Tunneli teises otsas leiavad lapsed ilmselt Luciferi kummardamiseks mõeldud maa-aluse templi, samas leitakse lähedal Kõivussaares arheoloogilistel kaevamistel muistsed inimjäänused. Sündmused arenevad kiires tempos ja muudkui kuhjuvad. Tavaline aju ei jõua neid jälgida, ei jõua aru saada keerulistest ajaloosündmustest ja demonoloogilisest jurast. Mida lõpu poole, seda enam vajub loo mõte ära, järele jääb segapudru. Liiga uskumatu lugu, eriti uskumatu on see, et kamp maalapsi selle lihtsalt välja raalib - naeruväärne.

Ühes kohas (lk 138) sain siiski suutäie naerda. Ajarännule läinud õpetaja ja mõned õpilased jätsid oma füüsilised kehad motelli, kus sõbrad nende juurde valvesse jäid. Kui ajarändurid ajaloost tagasi pöördusid, ütles üks motellis oodanu, et tal oli kiusatus neid vahepeal ära pasteerida... Miskipärast arvan, et oleksin samas olukorras umbes samasuguse nalja visanud.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2023
jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022

Autorite sildid: