Kasutajainfo

Siim Veskimees

05.04.1962–

  • Eesti

Teosed

· Siim Veskimees ·

Eluring

(lühiromaan aastast 2009)
https://veskimees.eu/node/142

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 5: Süütalastepäev» 2009
autorikogu «Kaugete päevade naeratus» 2014

Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
  • Trükiteavik wõrgus
Hinne
Hindajaid
0
3
0
1
1
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (5)

Loo sisuks kõrgemate tsivilisatsioonide sekkumine Maal toimuvasse. Kõik see on kirja pandud vägagi sümpaatses ja inimlikus mõõtmes. Pikemalt pole mõtet rääkida, kes tahab, lugegu ise. "Neli" tugeva plussiga.
Teksti loeti eesti keeles

Lugu ise on väga hea, kuid puuduseks on täpselt seesama, mida varem ka "Kuu Ordus" tähele panin: tegelased on liialt ühte nägu ja lugedes ei suuda meeles pidada, et mis isiku või isiksusega tegu on.
Teksti loeti eesti keeles

Teksti põhiideed on üsna vinged, selline moodne hard-core varjundiga sf. Veskimehe tekstid on enamasti kõik talle väga omase käekirjaga, täis kirjaniku isikupäraseid lick’e. Ka selles loos võib täheldada teatavat eripärast maskuliinsust, inimpõlglikust, epistellikust. Küllap on seegi Veskimehele iseloomulik joon, et tihti räägivad olulistest asjadest insaiderid, kellega on lugejal raske ühel lainepikkusel olla. Või siis kohati liiga rohmakas, kõnekeelne ja mõistujutuks jääv dialoog. Kuigi mulle selle teksti ideed meeldivad, ei osanud ma neid rahuldustundega nautida, sest autor teeb selle liiga keeruliseks. Tähendab, ma ei arva, et selline hakitus loole tervikuna kasuks tuleb, sest tõepoolest on raske lugeda, kui sa ei tea, kas mõnda antud episoodi annab edasi sama tegelane, kes eelmistki, või mis ajas või ruumis mõni stseen toimub. Võib-olla eeldab sellise teksti omandamine teataval määral matemaatilist mõtlemist ja head mälumahtu, et miski episoodi mõistmiseks vajalik info on antud insaiderite dialoogis paarkümmend lehekülge varem, kuid siis ei olnud võimalik sellest aru saada. Ma ei arva, et selline liigne episoodilisus tekstile tervikuna kasuks tuli… võib-olla oleks olnud abiks miski tegelase nimi konkreetse stseeni ees või siis oleks autor kehtestanud reegli, et minajutustaja vähemalt on alati üks ja sama isik. Antud kompositsiooniga tekst töötaks paremini filmistsenaariumina, sest teksti sisemist loogikat toetaks visuaalne mälu. Samas tahaks film kindlasti efektsemat viimast veerandit. Kokkuvõttes oleks ideede eest „viis” aga teostuse eest „kolm pika miinusega”, sest ma ei arva, et sel kombel loo episoodistamine ja segaseks ajamine oleks olnud põhjendatud. Kokku siis „neli valgusaasta pikkuse miinusega”.
Teksti loeti eesti keeles

Väga segaselt kirjapandud lugu inimkonna kohtumisest mingite suuremate, vanemate ja võimsamate mõistuslike olenditega - mis vahepeal eestikeelses vikipeedias olnud definitsiooni kohaselt peaks tähendama teadusliku fantastika kvintessentsi. Õnneks me teame, et sealsamas vikipeedias käib grupp seltsimehi ainult oma vaimuhaigust välja elamas, seega ei tasu sellisele liigitamisele tähelepanu pöörata. Veskimehe loo põhimiinus oli tappev igavus. Mingid jorsid sattusid vägevate tulnukate manipulatsioonide ohvriks, ajasid millegipärast kõik mingit ühte ja sama libu taga ja toimetasid muid ülitüütuid tegevusi. Kogu see kupatus oli paberile pandud nii surmigavalt, et lisaks sellele, et visandlikud tegelased läksid niigi omavahel pidevalt sassi - loo vaatenurk muutus pidevalt - ei pakkunud nende tegemised mingit huvi. Nõrk.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: