Kasutajainfo

Robert Arthur

10.11.1909-2.05.1969

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Arthur ·

The Marvelous Stamps from El Dorado

(jutt aastast 1940)

ajakirjapublikatsioon: «Argosy Weekly» 1940; 15. juuni [pealkirjaga «Postmarked for Paradise»]
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Paradiisi postimaks»
«Postimees» 1991;

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (6)

Anglo-ameerika kirjandustraditsioonis on olemas sihuke kirjanduse alaliik, nagu klubijutt. Et istuvad mingid vennad klubis ning vestavad üksteisele lugusid... seda suunda on ulme teenistusse hästi rakendanud suur hulk kirjanikke. Meenutaks: lord Dunsany (Jorkens), Arthur C. Clarke (Tales from the White Hart), L. Sprague de Camp & Fletcher Pratt (Cavagan Bar), Spider Robinson (Callahan Crosstime Saloon), Larry Niven (Draco Tavern)... ka meenuvad veel Isaac Asimov ja Sterling Lanier. Tasemed ja stiilid on autoreil muidugist erinevad, aga nimetasin siin vaid tuntumad.

Ka Robert Arthuri käesolev jutt kuulub samasse liiki... klubis on huvinädal ning miski rahajõmm hakkab rääkima oma haruldasest margikogust. Murchison Morks mainib, et tal olid ka ühed (ilmselt maailma haruldaseimad) margid. Olid Eldoraado Föderaalriigi margid... efektne fantasylugu, kus imeline sekkub igapäevaellu ning mida lugedes tabasin end mõttelt, et see urban fantasy pole sugugi miski 80ndate leiutis... Robert Arthuri lugu mahub kenasti kaanonisse!

Tuleb mainida, et olen erinevates keeltes lugenud circa poolttosinat Robert Arthuri juttu ning kõik neist väärivad vaid viite... julm! Ning tänapäeval on see autor peaaegu unustatud? Enam veel, autor on muutunud sedavõrd saladuslikuks, et kümme aastat pärast autori polnud ikka veel selge, et kes see mees oli. Lühidalt, antoloogias «Isaac Asimov Presents: The Great SF Stories: 2 (1940)» olev elulooline laast kvalifitseerub desinformatsiooniks – Robert Arthur ei olnud Robert A. Federi pseudonüüm!

Seesama tõlge, mis 1991. aasta kevad/suvel (märts-juuni) «Postimehes» ilmus, loeti kunagi ette ka Eesti Raadio «Jututoas».

Teksti loeti eesti, inglise ja vene keeles

Mis paganama pomm sinna Ameerikasse sel ajajärgul küll visati?! Igatahes ulmekirjanikud kirjutasid paremini, originaalsemalt kui ükskõik millal varem või hiljem. Muud ei saagi, kui lao ainult "viisi". :-(((
Teksti loeti mitmes erinevas keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: