Kasutajainfo

Vassili Golovatšov

21.06.1948-

Teosed

· Vassili Golovatšov ·

Kladbištše džinnov

(romaan aastast 2000)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Niimoodi oleks võinud Nortoni "Sargasso in Space" kirja panna näiteks varalahkunud Lew Berg. Tõenäoliselt oleks see isegi paremini välja tulnud kui antud romaan. Golovatšov... no ei meeldi mulle tema kirjutamisstiil, mis teha.

Kusagil Universumi kolkas on planeet, mis on ümbritsetud igivana gravitatsioonikahurite vööndiga. Kõik, mis üritab planeedile läheneda, saab endale kolaka lisagravitatsiooni külge ning kukub enamasti pilbastena alla. Planeet on asustatud ning sinna on kahe muistse rassi sõja tulemusel rajatud hulk arusaamatul tehnoloogial põhinevaid gravitatsioonisarkofaage, mis peaksid hoidma vangis sõjaroboteid-terminaatoreid, keda nimetatakse džinnideks, kuna need olla ühe tõsiseltvõetava hüpoteesi kohaselt pärit 4-dimensionaalsest ruumist. Inimkonnal oli mõned kümned aastad tagasi kokkupuude ühe uinuvas olekus džinniga, kes siiski suutis üle terve galaktika palju peavalu põhjustada. Legendid räägivad, et sel planeedil on üks džinn täiesti lahinguvalmis ja ootab vaid käskijat. Loomulikult püüavad hulk võimuhulle kriminaale ja strateegiliselt ettevaatlikke julgeolekustruktuure iidsetele turvameetmetele vaatamata subjektile käppa peale panna...

See on siiski üks paremaid Golovatšovi töid. Mees suudab ikka oluliselt segasemat jama kirja panna. Hinne 4 on nii hea ainult autori kontekstis.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: