Kasutajainfo

Vassili Golovatšov

21.06.1948-

Teosed

· Vassili Golovatšov ·

Kriptozoi

(romaan aastast 2002)

Hinne
Hindajaid
0
0
0
1
0
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (1)

hoiatav näide sellest, mis juhtub, kui selleks ebasobiva peakujuga inimene hakkab küberpunki imiteerima. ehk kasvõi lihtsalt teaduslikku fantastikat.

on tüüpiline, st mitte just meeldejääv kangelane - õiglane ja tagasihoidlik ja kõigi võitluskunstide meister. polkovniku auastmes luuraja. nagu arvata võib, annab kõigile pasunasse, kes tema õiglustunnet riivavad.
on idee: halli habemega vanamees lükkas arvuti käima ja vaatas, mis universumis juhtuma hakkab. inimesed on umbes kuuenda taseme alamprogrammid ja ühtaegu neid programme täitvad bioloogilised arvutid tohutus võrgus. no et iga järgmine tase jälgib madalamat ja korrigeerib ja muudab.
on möödapääsmatu vene värk - varem _ja_ hiljem pikad arutlused teoloogiast, eetikast, moraalist jne. tõsi, vastupidiselt tavalistele vene ulme kangelastele polkovnik ei joo ega suitseta, kuid see ei tee teda usutavamaks.

ma ei viriseks, kui tegemist oleks fantasyga. ja sedalaadi väited, nagu oleks vene keel see universumi kõige algsem koos sellest tulenevate järeldustega ajavad ka pigem naerma. mis teeb aga tõsiselt pahaseks: on kasutatud rohkesti arvutialast, matemaatika ja füüsika valdkonnast slängi. vähemalt neljal juhul viiest valesti ja kohatult. umbes nagu oleks autor vastava ala inimeste vestlust pealt kuulnud ja kuuldud sõnu suvalistes kohtades kasutanud, et tekst teaduslikum tunduks. bifurkatsioonid, fraktaalid, atraktorid ja mis kõik veel arvutijuppide ja kolmemõõtmelise ajaga läbisegi. nii et hoiatus: kirjeldatud taustas puudub igasugune loogika. ei näe põhjust ka kirjandusliku stiili või karakteriloogika kiitmiseks. algus oli kohati naljakas...

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: