Kasutajainfo

Juri Nesterenko

10.09.1972-

Teosed

· Juri Nesterenko ·

Goluboje nebo Zemli

(jutt aastast 2006)

ajakirjapublikatsioon: «Mir fantastiki» nr 40 (detsember 2006)
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Kui autori nime ei vaata, siis äravahetamiseni sarnane USA tippkirjanike kosmoseseiklustega. Pea sajandi eest Barnardi tähele läkitatud ja teadmata kadunuks jäänud ekspeditsioon jõuab lõpuks, pärast mootoririkke tõttu reaalselt 80 aastat kosmoses teosammul roomanud ja kõik see aeg vananenud meeskonnaga tagasi Maale ja mitte kjust õige paremas vaimses ja füüsilises konditsioonis meeskonna jäänused ei taha kuuldagi jutte mingitest karantiinidest ega maandumisreeglitest -- kui vaid saaks veel korra sinist taevast pea kohal näha...
Teksti loeti vene keeles

Jah, selline hästi sile jutt. Ma ausalt öelda ootasin kuni lõpuni, et maandumisel tekkinud probleemid on Maa pealt tekitatud, et tüütutest vanameestest lahti saada nende kangelastena matmise teel. Autoritutvustus andis mõnevõrra lootust, et lõpp võiks õelam tulla.
18.11.2016: Teiselt poolt, kirjeldatud asjaoludel oleks pidanud järgnema viivitamatu elustamine, mis kahe sajandi pärast võinuks suhteliselt edukas olla. Nii et küll dramaatiline, kuid vanamoeline lahendus.
Teksti loeti eesti keeles

Vene kirjaniku Juri Nesterenko, kes on viimastel aastatel elanud poliitilise pagulasena USA-s, näol on tegu äärmiselt omalaadse maailmanägemisega isikuga-üks Rahvusvahelise Antiseksuaalse Liikumise rajajaid, narkovastane, ateist ja rassist. Kuna lisaks kirjutab autor ka ulmet, võiks arvata, et tulemuseks on midagi õige veidrat ja pentsikut, ent nagu eelarvustajadki maininud, on käesoleva loo näol tegu üsnagi traditsioonilist tüüpi teadusliku fantastikaga, mis peaks suurema lugemusega ulmefännidele mõninga deja vu tunde tekitama.
Korralikult kirjapandud tekst, ent ei midagi vapustavat.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: