Kasutajainfo

Gardner Dozois

23.07.1947 - 27.05.2018

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Gardner Dozois ·

The Year`s Best Science Fiction: Twenty-Fifth Annual Collection

(antoloogia aastast 2008)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
0
1
1
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (2)

Ma loen Dozois` "Aasta parimate" kogumikke õige mitmel põhjusel. Peamine vist on teatav perversne mõnu, mida valmistab õhkuahmivalt hea loo leidmine muu täitematerjali ja sõnniku seast, sest kuna inimestel on erinevad maitsed, suudab ideaalse kogumiku koostada endale ainult igaüks ise. Dozois` valikukriteeriume ma arvan juba mõistvat (see oli 5. tema iga-aastane, mille läbisin) ja mõningate mööndustega võib öelda, et tema valik klapib mulle küll.

Olen iga loo kohta sisukokkuvõtte kirjutanud, kes lugude vastu huvi tunneb, võib neid sirvida. Üldiselt jäi millegipärast lõpetades suhu hoopis kehvem maitse, kui eelmise aasta (2006. aasta parimad siis) omast. Samas vaadates hindeid, mida lugudele panin, ega põhjust mingiks eriliseks ninakrimpsutamiseks polegi, lihtsalt millegipärast jäi selline üsna subjektiivne järelmulje sest kogumikust. Loomulikult leidus siin väga häid, lihtsalt häid, keskpäraseid ja täiesti sittasid lugusid, nagu igas kogumikus, mida pole just koostanud arvustaja ise. Seega on hinne kogumikule, 3, lihtsalt hetke meeleolust johtuv ega väljenda mingilgi määral midagi muud, kui arvustaja arvamust sellele kogumikule nädal peale lõpetamist. Järgmise aasta kogumiku hangin ja loen niikuinii.

Need, kes tunnevad huvi lugude sisu ja minu hinnangu vastu, võivad vaadata kogumiku alt igat lugu eraldi.

Teksti loeti inglise keeles

Kõntsa oli küll palju, kuid kokkuvõttes võib muljet siiski positiivseks pidada. Avastasin enda jaoks Greg Egani ja Ken MacLeodi, kes tegelikult peaksid ju tuntud olema, kuid polnud millegipärast enne ette juhtunud, ning Ted Kosmatka, keda mul vist arvutis polegi. Leidsin, et Benford on parem, kui ma mäletasin olevat. Ja et Cadigan meeldib mulle endiselt, mis siis, et ta nooremana põnevamalt kirjutas. Ülejäänuga on, nigu on.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022

Autorite sildid: