Kasutajainfo

Artur Räpp

  • Eesti

Teosed

· Artur Räpp ·

Ja viis köidet ülespoomist

(jutt aastast 2014)
https://www.ulmeajakiri.ee/?jutt-ja-viis-koidet-ulespoomist

ajakirjapublikatsioon: «Reaktor» 2014; september (nr 36)
Tekst leidub kogumikes:
  • Reaktor
Hinne
Hindajaid
1
0
3
0
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (4)

No too oli nüüd küll hea tükk. Mulle täitsa meeldis :) Ma loodan, et see lugu põhines tõsielulistel sündmustel ja Artur nüüd vähe vilkamalt oma sulge vibutama hakkab. Ega vist ei tahaks, et nad tuleks uuesti takka kiirustama.
Teksti loeti eesti keeles

Tüüpiline kuldkala muinasjutt, milles juhuslikult kohatud maagiline abiline täidab peategelase metafoorse soovi täht-tähelt. Kõige kuulsam näide on kuningas Midas. Sellele on liidetud otsa (post)modernistlik tüüpsüzhee: kirjaniku kohtumine oma tegelastega, kellel on oma arusaam sellest, kuidas (või kas) lugu edasi minema peaks.

2014. aastal võiks ju üritada kummalegi ülaltoodud skeemile veel mingit lisanõksu juurde pookida. Kõige silmatorkavam võimalus selleks on maagilise abilise isikuga mängida. Et kas see must mees, valge kee kaelas, on ikka vaid juhuslik kohtumine? Või on ta näiteks autor, kelle teosest peategelane ise pärit ja kes, nagu me teame, peategelase üsna vastutustundetult seina äärde nuuksuma jättis...?

Või midagigi keerulisemat?

Teksti loeti eesti keeles

Üks neist vähestest kordadest, kui pean Kriku arvustusega enam-vähem nõustuma. Mulle jättis see lugu ülepea veidi liiga absurdse mulje. Võimalik, et peategelast tabanud painajaliku olukorra täielikuks mõistmiseks peab olema kirjanik, keda sahtlisolevad lõpetamata tekstid kuidagi ängistavad. Minu jaoks on kirjaniku mõttemaailm oma iseloomulike rõõmude ja vaevadega kuidagi väga võõraks muutunud ning võib-olla just seetõttu ei suuda ma Räpi lugu väga kõrgelt hinnata.
See, kuidas Raimond algusstseenis aknalaual olevate esemete kindlakstegemiseks "silmad sulges ja pimesi kobas", tundus veidi kummaline.
Teksti loeti eesti keeles

Miski oluline jäi siit mulle puudub, kuid lõpuks oli tunne, et seda ideed poolikutest elluärganud tegelastest ja selle poolikuse tõttu kaasnevatest piirangutest saaks pikemalt lahata. Ma ei välistaks, et see võiks isegi romaani mõõtu materjali pakkuda, kuid üks praegusest pikem lühijutt on siin kindlasti peidus.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: