Kasutajainfo

Kärt Hellerma

9.11.1956 -

  • Eesti

Teosed

· Kärt Hellerma ·

Hunt

(lühiromaan aastast 2007)

Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

See on lugu hundiks moondunud naisest. Mitte libahundist, vaid sellisest, kes lihtsalt muundus hundiks ja jäigi selliseks. Ta elab oma korteris voodi all ja ta pojad toovad talle toorest liha. Lugu on selle huntnaise monoloog, kus ta mõtiskleb oma eelneva elu üle, oma näitlejakarjääri ja armusuhete üle. Väga tundeline, hõrk ja kaunis mõtisklus. Jääb küll selgusetuks, miks toimus see muundumine. Võin vaid oletada, et hundi vaatevinkel võimaldas autoril distantseeruda inimesest ja iseendast ning vaadelda kriitiliselt inimeste pahesid, seostamata sellega iseennast (tekst näib muidu üsna isiklik). Žanriulmest jääb "Hunt" muidugi kaugele, aga väärib lugemist (nagu üldiselt teisedki KH teosed). Loo leiame Hellerma kogumikust "Ma armastasin David Copperfieldi".
Teksti loeti eesti keeles

Nojah, terve see eelpool mainitud Kärdi kogumik sisaldab laias laastus ühes võtmes padutundlevaid lugusid lootusetutest troppidest-ebaõnnestujatest, ainult lahkumisteed on erinevad. Kirjutada autor muidugi vaieldamatult oskab ja ühe raamatu halavatest naisterahvastest kannatan ma välja. Isegi huvitav ja väga eksootiline on lugeda. Minu jaoks on see hundiks moondumise motiiv väga selge. Kahtlemata hämarulmeline, st ilma mingi selgituseta, kuid kogu lugu kannab taolise sisemise mahasurutud mina ärkamise, transformeerumise ja läbi välise muutuse tervikukssaamise ideed, mis antud teostuses on omast kohast loogiline. Hinde jätaks heameelega panemata, sest ei kogumiku ega autori üldisel taustal mingi erilise õnnestumisega tegu pole; st. olen temalt paremaid lugenud ja õige ulme see ka nüüd ei ole... Olgu siis selle ausalt väljaöeldud klausliga, et natuke tutvuse poolest...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: