Kasutajainfo

Gabriel Garcia Marquez

6.03.1928-17.04.2014

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Gabriel Garcia Marquez ·

Ojos de perro azul

(jutt aastast 1950)

ajakirjapublikatsioon: «El Espectador» 1950;
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Sinise koera silmad»
autorikogu «Kadunud aja meri», ««Loomingu» Raamatukogu» 1980; nr 42-45

Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

LR-is ilmunud kogumiku "Kadunud aja meri" (1980 42-45) minu arvates kõige parem jutt. Marqueze meisterlikkusele lühizhanris sarnast virtuoossust olen kohanud vaid Bradbury teostes, romaanikirjanikuna võiks temaga minu arvates võistelda Bulgakov ("Sada aastat üksildust" versus "Meister ja Margaretha"). Marqueze lahterdamine ulmekirjanikuks ei ole võimalik, ta on tippkirjanik, nagu ka "Meister ja Margaretha" minu arvates kuulub koos "Saja aasta üksildusega" kõige enam tippteoste zhanri.

03.09.2004: Minu mõte seisnes selles, et seal päris üleval muutub traditsiooniline zhanripiiritlemine mõttetuks, sest suurmeistrite loomemeetod tihti seisnebki zhanride segamises.

Teksti loeti eesti keeles

Eelnevast jutust võiks järeldada, et ulmekirjandus nagu ei võikski tippkirjanduse hulka kuuluda, või mis???

Jutuga iseenesest olen rahul, kuigi mõne jaoks on see ilmselt unenäoline soga. Õhuline ja unenäoline jutt, mis millegipärast mulle JGBallardit meenutab...

Teksti loeti eesti keeles
x
Raimond Raiskaja
1976
Kasutaja rollid
Viimased 21 arvustused:

Aastat kaks lugemisest ja sisust ei mäleta enam suusrt midagi, kuigi lugemise ajal nagu konkreetselt ei häirinud. Ajaviiteks lugeda kõlbab. Zelazny kohta aga ikka nõrgavõitu.
Teksti loeti inglise keeles

Esimesi raamatuid mis sai inglise keeles ette võetud. Sellest tulenevalt ilmselt ka natuke kahvatum mulje. Kangelane isegi Zelazny kohta negatiivsevõitu. Muidugi eks tal need tegelased kõik kalduvad omaenda lahinguid eelkõige pidama ja hea kurja piiri mitte liiast teravdama. Jacki puhul muutub aga maailma vastu ette võetud erasõda kuidagi äärmuslikuks.
Teksti loeti inglise keeles

Noh ega see asi nüüd nii hull ka pole. Omal ajal ilmudes väga sügava mulje jättis. Hiljem on küll kahvatumaks muutunud Zelazny teiste asjade kõrval. Lugu võibolla natuke lihtsavõitu jah (Zelazny kohta). Kohal on aga vanameistri stiil ning pimedast julmast maailmast maalitud pilt jääb kokkuvõttes piisavalt mõjuvaks.
Teksti loeti eesti keeles

Ei ole segane. Ei ole venitatud. Ja illustratsioonid on ka kenad. Selline täiuslik raamat. Natuke kurb, natuke naljaks. Piisavalt palju kaasa mõtlema panevat ja muidugi klassikalised Zelazny stiilis kangelased, kellel on tihti kombeks aeg maha võtta ja maistele naudingutele (eriti suitsetamisele) anduda. Ja siis veel Sami jutlus munkadele jne jne jne
Teksti loeti eesti keeles

Njaa.Nagu ma kuulnud olen suisa mingi kultusteos olnud mingites ringkondades. Et indiviidi areng ja vabadus ja masside tühisusest kõrgemale tõusmine jne. Pelevini eraku ja kuuevarbalisega võrreldes jääb ikka kehvemaks kõvasti.
Teksti loeti eesti keeles

Lugemisest saab nüüd oma kolm aastat, aga midagi on ikka veel meeles. Oli vist mingi vana teener sellel rüütlil, kes nagu evolutsiooni käigus inimesest lahku läinud liini esindaja oli. Liigimälu ja pika elueaga.Ajaviiteks hea. Tugev kolm.
Teksti loeti inglise keeles

Või et ökoloogiline ulme. Loomad, olgu nad nii psi tundlikud kui tahes, põgenevad võimaluse korral ohu eest. Seiklusjutuna kõige halvem ei ole. Väärtust tõstab kurb tõsiasi, et järgmised osad on veel tunduvalt kehvemad, eriti teine.
Teksti loeti eesti keeles

Mitte, et ma ennast eriti vaimuhiiglaseks peaksin, aga Kalev Kaarna on minu arust küll täielik jobu. 12.05.2003.Pean vabandama. Ühe kirjatüki põhjal inimest jobuks nimetada pole ilus. Kirjatüki hinnet vabandus siiski ei muuda.
Teksti loeti eesti keeles

Raamatu esimene pool ei üllata küll millegiga.Täiesti tavaline action. Vapper kangelane peksab pahasid j.n.e.Teine pool on aga päris asja- lik. See viib hinde palli võrra kõrgemaks.
Teksti loeti eesti keeles