Kasutajainfo

Andrei Livadnõi

27.05.1969-

Teosed

· Andrei Livadnõi ·

Zona otšuždenija

(romaan aastast 2003)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Selles raamatus räägib Livadnõi sündmustest, mis toimusid paralleelselt sarja eelmises osas aset leidnud Dabogi ründamisega (ehk siis ikka aastail 2607 – 2608). Põhitegevus toimub ühel arenenuimal kolooniaplaneedil nimega Kjuig, samuti on veidi juttu teistestki esimese rünnaku alla sattunud planeetidest Eliost (planeet, kus maandus sarja 2. osa koloniseerimislaev) ja Stellarist.

Sündmustikust vaid sedavõrd, et Kjuigi kiirkorras relvadega varustatud tsiviilalused võitlevad üsna edukalt (kuid suurte kaotuste hinnaga) Maa tohutu kosmoselaevastikuga, planeedi pinnal hävitatakse sinna tunginud maalaste dessantüksus ja lõpuks võtab Kjuig maalastelt ära ka 4 igavesti suurt ja võimsat kosmoseristlejat. Ning Maa plaan teha Kjuigist oma laevastikule üks hädavajalikest remondibaasidest ja platsdarmidest teiste kolooniate ründamiseks kukub läbi.

Nagu mitmes varasemaski osas rõhutab Livadnõi jätkuvalt mõtet, et inimesed, kes võitlevad teadlikult nende jaoks õige eesmärgi – oma kodu – eest, on hulga suurem jõud, kui palgasõduritest ja sunniviisil kokku aetutest ning ajupesu läbi teinud ja propagandaga pimestatud sõduritest koosneva sõjaväe juhid seda arvata oskavad. Ning et õige asja eest võideldes võib ka üks lahinguväljal sõdur olla. Raamatu finaal on ehk isegi ulme seisukohalt veidi liiga ulmeline ja heade poole kallutatud, aga ega ma selle üle ei pahanda ka.

Minu jaoks põnev raamat, lugesin selle ühe hooga läbi. Nii kosmose- kui maalahingud on Livadnõil kirjeldatud väga kaasakiskuvalt, üksikasjalikult, strateegia on lahti seletatud, toimuva tehniline pool ära põhjendatud. Vahel kipub lugedes ununema, et kõik see on ikkagi autori fantaasia vili, mitte mingite tõestisündinud ajaloosündmuste kirjeldus.
Nagu eelmisteski osades, oli siingi küllalt palju Livadnõi mõtisklusi ja filosofeerimist sõja, inimeste ja selles osas eriti tehisintellekti üle, aga see sulandus kõik sujuvalt ühtseks tervikuks.

Seega Livadnõi tuntud headuses raamat, aga just selle tõttu, et see osa minu jaoks ka ühtlase ja ühtse terviku moodustas (sellest jäi näiteks „Dabogis” minu arvates vajaka), tuleb siit maksimumhinne.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: