Kasutajainfo

Andrei Livadnõi

27.05.1969-

Teosed

· Andrei Livadnõi ·

Znak Bliznetsov

(romaan aastast 1999)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Aasta on 2217. Inimkond teeb katse lahendada Maa ülerahvastuse probleemi väljaspool Päikesesüsteemi asuvate planeetide koloniseerimisega. On avastatud võimalus hüperruumi (ruumianomaaliaid) kasutada. Ja kuigi hüperruumi teooria on alles väga toores, sunnib kriitiline olukord Maal ning muidugi ka koloniseerimise pealt kasumit teenivate suurfirmade huvid anomaaliaid ennatlikult kasutusele võtma.
Ja saadetaksegi sadu tohutu suuri koloniseerimislaevu ühtekokku miljonite külmutatud inimestega pardal tegelikult täielikku tundmatusse.
Ka Krivitši nimeline laev 300 000 külmutatud inimesega pardal väljub ruumianomaaliast hoopiski mitte seal, kus planeeritud ja reklaamitud, vaid pagan teab kus. Ainus hea asi on see, et satutakse kuhugi tihedalt tähti täis kosmoseosasse, nii et on tilluke lootus leida mõni elamiskõlblik planeet enne, kui laeval varud otsa saavad.

Lugu ongi sellest, kuidas Krivitši meeskond end uues olukorras avastab, kuidas meeskonnaliikmed kohanevad teadmisega, et tagasiteed Maale enam ei ole ning et ainus võimalus ellu jääda on väga kiiresti sobiv planeet leida, ja kui planeet leitakse (päris karmi ja agressiivse faunaga), siis kuidas seal kiiresti mingidki ellujäämist tagavad olud luua. Muidu pole meeskonnal lihtsalt mõtet oma „lasti” külmutusest äratadagi.

Laeva meeskonnaliikmete arengust ja käitumisest ekstreemsetes oludes, esimestest päevadest tundmatul planeedil ja eriti selle loomastiku ühe agressiivse esindajaga kokkupuutest oli minu arvates põnevalt ja hästi kirjutatud.

Ehki lugu on ka iseseisvana loetav, tuleks teda võtta siiski kui ühte mosaiigikildu Galaktika Ajaloo sarjas. Iseseisvana jääks lugu minu arvates veidi lahjaks ja lühiduse tõttu pisut pealiskaudseks, osana tervikust täidab ta aga oma koha üldpildis kindlasti hästi.
Aga et ma loodan selles sarjas veelgi paremaid raamatuid leida, siis jätan arenguruumi ja panen hindeks nelja.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: