Kasutajainfo

Tiit Tarlap

13.11.1954-24.02.2017

  • Eesti

Teosed

· Tiit Tarlap ·

Viimane kõrvalepõige

(jutt aastast 1995)

ajakirjapublikatsioon: «Favoriit» 1995; jaanuar
♦   ♦   ♦

eesti keeles: Tiit Tarlap «Haldjatants» 2014

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Ilmunud muus ajakirjas
Hinne
Hindajaid
3
0
0
1
0
Keskmine hinne
4.25
Arvustused (4)

Loomulikult on selle võrratu jutu hinne viis!

Ilmselt on tegu kõige aleksandrgrinilikuma tekstiga, mis maakeeles üldse kunagi loodud! Ja eks viita ka Tarlapi kohanimede valik - Ryss, Burbahan - sellele, et Grini tekstid tema jaoks üsna olulised on.

Sisust ei taha pikalt rääkida, eks need, kes tahavad, loevad ise! Ei ole see ka mingis "kohalikus kobrulehes" ilmunud. Suisa üleriigilises üldhuviajakirjas. On selline kaunis ja nõidusliku miljööga fantaasialugu. Mõistulugu kaa. Igatahes üks järjekordsetest Tarlapi ja eesti ulme vaieldamatutest tipptekstidest!

Teksti loeti eesti keeles

Nõiduslik on see lugu... ja hea on!

Astub üks mees mingitel hämaratel ajenditel enne sihtkohta rongilt maha ja satub miskisse unisesse rannalinna. Võtab trahteris toa ja läheb linna patseerima... jalutab luidetel miskite varemete poole... tekib igasugu mõtteid ning mees istub miskile paadivrakile neid mõtteid mõlgutama. Mingil hetkel ta tajub, et keegi on veel – pisut eemal jälgib teda imekena tütarlaps. Selline, et vaatad ja tead, et see ja ainult see! Mehel on kohe tunne, et nad on juba kohtunud! Toimub vestlus, korraks suudeldakse... tekib sõnelus, tütarlaps hüppab eemale ja hüüab, et kui mees teda tõesti armastab, siis tuleb ta õhtul sinna varemetesse. Kui nad juba kohtunud on, siis peab mees ta nime teadma. Hüüdku siis õhtul ta nimi, küll ta tuleb!

Vaat kui, ma selle jutu eelmise nädala ühel ööl kell kaks lõpestasin, siis käisin ma tund aega toas ringi ja pobisesin omaette, et kus on ikka jutt, et on ikka jutt. Kiskusin suitsu suitsu järel... pool pakki läks selle tunniga kohe kindlasti... ja oleks vist ka kellelegi helistanud, et oma vaimustust jagada, kuid et öö oli...

Mis Te arvate, et mis võiks sellise jutu hinne olla?

Teksti loeti eesti keeles

Ma eelnevaid arvustusi ei kommenteeri ühegi sõnaga, ütlen ainult et "kaunis ja nõidusliku miljööga fantaasialugu", my ass...! Tüütu ja üliigav jabur lugu mingist mehikesest kes näeb kuskil rannalinnas miskit tšikki ja kui see teda öösel, tormi ja vihmaga kuskile lossivaremetesse deidile kutsub, siis hullumaja auto väljahelistamise asemel isegi läheb.

Aga Grin ei meeldi mulle ka sugugi, nii et müüsin need eesti keeles väljaantud kaks topeltromaani mingil Estconil vist kellelegi huvilisele maha. Grini maavillane koopia on aga juba üsna võimete piire kompav.

Teksti loeti eesti keeles

Tarlapi näol on tegu kirjanikuga, kelle looming on viimastel aastatel mu jaoks järjest enam seostunud igava primitiivse sotsiaalkriitikaga, mistõttu selline poeetilise ja samas gootilik-õudne lugu tema sulest mõjus päris üllatavalt. Ega seda teksti päris loogiliselt võtta saagi, pigem selline romantiline ja unenäoline asi. Mulle igatahes lõppkokkuvõttes meeldis ja maksimumhinne on garanteeritud.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: