Kasutajainfo

Edward Lear

12.05.1812-29.01.1888

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Philip K. Dick ·

Beyond Lies the Wub

(jutt aastast 1952)

ajakirjapublikatsioon: «Planet Stories» 1952; juuli
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
4
2
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (6)

OK, meelde tuli. Kosmoselaeva madrus tarib planeedilt kaasa seataolise olendi. Tollel, ilmneb on nii intelligents kui telepaatilised voimed. Kaptenile asi ei meeldi ning ta laseb olendi, hoolimata tolle vastuvaidetest ara praadida. Koht tais, otsustab kapten pisut filosofeerida...siin on puant, mida ma ymber ei jutusta, aga lugu on mage.
Teksti loeti inglise keeles

Ise söön ma sealiha heameelega, kuniks sead mõtlema ei hakka -- vastasel korral tekiksid häirivad assotsiatsioonid kannibalismiga. Kapteni otsusega olen sellegipoolest nõus. Puänt jäi ilmselt hilise kellaaja tõttu segaseks.
Teksti loeti inglise keeles

Pulp mis pulp! Aga mingist asendist see lugu mulle meeldib...

Philip K. Dicki esimene ilmunud (kuid mitte esimesena müüdud) tekst on pealtnäha selline tüüpiline anglo-ameerika Marsi-lugu. Punane planeet, astronaudid ja siis pisut tuhmivõitu aborigeenid. Loomulikult on Marss hääbuv ja jääb Maale alla. Üks meeskonna liige ostab ühelt aborigeenilt miski seataolise eluka ja tarib selle laeva. Kosmoselaevas selgub, et tegu on mõistusega olendiga, kes võimaldas end meelega maalasele müüa, et siis seeläbi Maale lennata ja uusi teadmisi omandada. Kapten leiab, et siga on siga... olgu ta nimi või wub. Ja sigalaadne võõrplaneetlane lüüaksegi maha, küpsetatakse ära ja kantakse lauale.

Üldiselt ei midagi vapustavat, kui pidada silmas kirjanduslikku taset... aga ideed on. Ka oli autor alles algaja! Neli hiidpika miinusega.

Teksti loeti inglise ja vene keeles

Kena lühike lugu muigava paneva puändiga. Kõlbas lugeda küll, kuigi hirmsalt häiris maalaste suhteline labasus ja verejanulisus.
Teksti loeti inglise keeles
x
Erkki Toht
24.09.1974
Kasutaja rollid
Viimased 25 arvustused: