Kasutajainfo

Patrick Rothfuss

3.06.1973-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Patrick Rothfuss ·

The Slow Regard of Silent Thing

(lühiromaan aastast 2014)

Hinne
Hindajaid
0
0
0
1
0
Keskmine hinne
2.0
Arvustused (1)

See on nüüd raske juhtum. Omaette võttes loetamatu. Ja nõuab ka muude lugude taustal nautimiseks teistsugust peakuju või eriti rasket lapsepõlve või igatahes midagi, mis minul puudub.

Niisiis, kes on Kvothe romaane lugenud, mäletab ilmselt ka Aurit, õblukest neidu, kes elab ülikooli all. Neis eelmistest kultuuridest vms jäänud salapärastes labürintides. Selgub, et kunagi õppis Auri ülikoolis, peamiselt alkeemiat. Kuni peas käis klõps - seda juhtub ju päris paljude üliõpilastega - ja ta sai aru Kuidas Asjad Peavad Maailmas Olema. Kirjeldatud ongi Auri ühte nädalat. Esimesel päeval tunneb ta vajadust sukelduda kolm korda mingisse veega täitunud sügavikku ja tuua iga kord põhjast midagi välja. Küünarluu, pandlaga rihm ja tohutu hammasratas, mis ta peaaegu uputab. Suure osa järgmistest päevadest täidab ta neile asjadele Õige Koha otsimisega. Mille käigus ta leiab uusi asju, mis samuti Õiget Kohta vajavad. Mõned otsused on lihtsad, küünarluu koht on surnuaias, eks ole. Ja rihmapandla koht on ühes teatavas ruumis vaiba all, sest üks nööp seal vaiba all juba on. Aga hammasrattakolakat veab ta kaasas nagu kass poegi, sest sellele ei meeldi nagu ükski koht, kuhu Auri püüab seda maha jätta. Vahepeal tekib lisasegadusi - tekk kardab põrandaga kokku puutuda, kui see aga siiski juhtub, on tekk väga pahur ja tuleb viia voodist minema, hoopis teise ruumi (ja ise ilma tekita magada). Ning need transtsendentselt õigena tunduvad kohad pole alati kõige õigemad reaalse maailma kontekstis: Auri pani oma seebitagavara ju ainuõigesse kohta, aga paraku on rotid selle sealt nahka pannud. Ja hulk lehekülgi on pühendatud uue seebi valmistamisele.

Tekst on poeetiline, seda kahtlemata. Ning kindlasti leidub inimesi, kellele meeldib sellise leebe skiso sisemaailma süveneda. Soovitada siiski ei söandaks.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: